Wacker minimalcem

Goran Tomičić • subota, 05.04.2008.

U 33. kolu austrijske Bundeslige Salzburg je na domaćem terenu rutinski svladao Sturm i zadržao izglede za obranu naslova prvaka. Wacker je upisao važnu pobjedu protiv Rieda...

U 27. minuti Ilić je preciznim udarcem pod gredu donio prednost Salzburgu. Igrala se 41. minuta kad je Ilić odlično uposlio Jezeka, koji nije propustio veliku priliku i domaći su povisili rezultat. Konačnih 3:0 Salzburg je postavio u 71. minuti nakon što je Ilić rutinski završio kontru. Niko Kovač i Manuel Pamić odigrali su svih 90 minuta, a kapetan reprezentacije je dobio žuti karton. U nedjelju je na rasporedu dvoboj Rapida i LASK-a koji će odrediti rasplet prvenstva.

Wacker je minimalnom pobjedom protiv Rieda zadržao nadu u ostanak. Jedini pogodak postignut je u 60. minuti kad je Aganun iskoristio asistenciju Dollingera. Željko Pavlović je branio cijelu utakmicu. Austria Beč i Mattersburg su odigrali bez pogodaka, a taj ishod je najava dramatične borbe za Kup Uefa.