Porto šesticom proslavio naslov

Goran Tomičić • nedjelja, 06.04.2008.

Porto je u 25. kolu Bwin lige uvjerljivom pobjedom protiv Amadore i teoretski potvrdio naslov prvaka. Vitoria Guimaraes je neočekivano posrnula protiv Pacos Ferreie...

L. Gonzales je u osmoj minuti donio prednost Portu, a samo četiri minute kasnije je Sektioui povisio. U 64. minuti je još jedna lopta završila u mreži Amadore, a strijelac je bio Quaresma. Mauricio je sedam minuta kasnije autogolom povisio na 4:0, a u 76. minuti se u strijelce upisao i Alves. Konačnih 6:0 je postavio Lopez u 86. minuti. Porto je tako osvojio novi naslov, a treba naglasiti da je u 25 prvenstvenih utakmica primio tek devet pogodaka.

Pacos Ferreira je na domaćem terenu osvojila važan bod protiv Vitorie Guimares. Gosti su poveli preko Desmartesa u 12. minuti, a izjednačenje je donio William u 60. minuti. U 74. minuti je Desmertes postigao novi pogodak, ali je Wesley u posljednjoj minuti pogodio za podjelu bodova. U susretu Academice i Vitorije Setubal nije bilo pogodaka i domaći su održali razliku od zone ispadanja.

Bwin liga, 25. kolo
Porto - Amadora 6:0, Pacos Ferreira - Vitoria Guimaraes 2:2, Academica - Vitoria Setubal 0:0.