Splićanke priredile senzaciju

Maja Čeko • nedjelja, 06.04.2008.

21. kolo Dukat 1. HRL za žene donijelo je jedno od najvećih iznenađenja u prvenstvu uopće. Drugoplasirana ekipa prvenstva Lokomotiva doživjela je poraz od Splićanki koje će se sljedeće sezone družiti sa klubovima iz 2. HRL. Domaće pobjede ostvarili su Tvin i Sesvete...

Zasigurno nitko nije očekivao da će Split na domaćem terenu tako dobro otvoriti utakmicu i na kraju ponijeti dva boda koja nisu uspjele osvojiti niti protiv nekih lakših protivnika. Već nakon prvog poluvremena Splićanke su ostvarile minimalnu prednost pred Lokosicama da bi u drugom dijelu Splićanke još više počele stvarati probleme Lokomotivi koja je bila bez trenera Šojata pa ga je zamijenila Nataša Kolega.

Kolega je na teren poslala reprezentativke Lovrić, Starček i Pušić koje pomažu Lokosicama da se vrate u igru. Lovrić je bila najzaslužnija za preokret rezultata ponovno u korist Lokomotive na 23:20, a trener Splićanki Željko Čagalj nalazi lijek protiv Lokosica. Na teren je poslao Meštrović koja je spriječila Lovrić u nastavku njene serije pogodaka. Ubrzo zatim Pušić iz sedmerca pogađa gredu, a Meštrović daje ključan pogodak za 28:25 i razliku koju Lokomotiva više nije uspjela dostići.

Među Splićankama najbolja je bila s osam pogodaka Lisica, a s isto toliko pogodaka kod Lokomotive je najefikasnija bila Knježević.

Sesvete su na domaćem terenu dočekale šestoplasiranu pulsku Arenu. Već na početku Arenina Gordana Pavlek se ozlijedila pa je Arena ostala kratka za važnu kariku. Od početka su Sesvete dominirale o čemu najbolje govori i rezultat sa poluvremena, 21:10 za Sesvete. U drugom Sesvete su održavale svoju prednost koju Arena nije uspjela smanjiti i na kraju je bilo 35:24 za Sesvete. Najbolja sa deset pogodaka bila je Tanja Kiridžić (Arena).

Tvin Trgocentar dočekao je varaždinsku Koku koja je u prvom dijelu utakmice držala svoje vodstvo i poluvrijeme završila sa 18:14. U drugom dijelu, Tvin Trgocentar se vraća u igru i polako topi Kokinu prednost i dolaze do izjednačenja 24:24. Tada Ivana Milanović Litre pogađa za 25:24, a Koka se više ne uspijeva približiti Tvinu koji s domaćeg terena nosi dva važna boda koja mu mogu osigurati ostanak u prvoligaškom društvu.