Zadar – Cedevita: Gosti bez pravog otpora

Sanja Čalić • nedjelja, 06.04.2008.

U drugom kolu prvenstva Zadrani se nisu mnogo namučili s momčadi Cedevite (77:57) čime su pred gostovanje u Trnskom dodatno očuvali svježinu, budući da je Zadrova dominacija parketom omogućila treneru Petroviću da u određenoj mjeri odmori nositelje igre…

Susret u Jazinama započeo je minutom šutnje kojom je odana počast nogometašu Hrvoju Ćustiću, ali i tragično preminulom novinaru i zamjeniku glavnog urednika Zadarskog lista Frani Vukiću. Početak dvoboja obilježili su brojni promašaji s jedne i druge strane, a iako je Cedevita u vrlo ranoj fazi utakmice bila i u vodstvu (4:7), Zadrani su vrlo brzo to anulirali i do osme minute stvorili prednost od sedam poena. Tu su razliku održavali sve do posljednjih trenutaka prve dionice kada ju je svojom tricom povećao Brewer (25:15).

Slika 2 od 3.

Zadrani tijekom druge dionice nisu dopuštali Cedeviti, koja je gubila konce u svojoj igri, da im se približi, štoviše, svoje su goste na odmor ispratili serijom 8:2 koja im je donijela prednost od 17 poena (45:28). O razmjeru snaga na terenu tijekom prvog dijela dovoljno govori valorizacija koja je za Zadar iznosila 64, a za Cedevitu 15.

U trećoj se četvrtini igra Cedevite potpuno raspala, čemu je pridonijela i ozljeda Shammgoda u 23. minuti, te je Zadar, limitiravši goste na tek osam poena, gradio svoju prednost, najprije preko kapetana Gečevskog, a potom i koševima Lalića i Johnsona, te je Cedevita u završnu dionicu ušla s čak 31 poenom u minusu (67:36).

Trener zadarske momčadi još je u trećoj dionici u igru uveo mladog Marčinkovića kojem je potom priključio i Šarliju, čime je nositeljima zadarske igre želio pružiti dodatni odmor, te su Gečevski, Johnson i Brewer na terenu proveli tek nešto više od 20 minuta. To je Cedeviti otvorilo mogućnost da ipak uspije spriječiti potpuni potop, stoga su gosti, ponajprije zahvaljujući Primorcu i Miliši, donekle ublažili vrlo uvjerljiv poraz (77:57).

Slika 1 od 1.

Najefikasniji igrač zadarske momčadi bio je Lalić (16 poena, osam skokova), dok je u redovima Cedevite jedino raspoložen bio Frano Čolak postigavši double–double učinak (18 poena, deset skokova), no budući da osim njega nitko u gostujućoj momčadi nije imao dvoznamenkasti učinak, ishod dvoboja nije mogao biti drugačiji.