Svjetlost Brod - Cibona: U završnici slomili domaćina

Branimir Korać • nedjelja, 06.04.2008.

Cibona je konačno našla mušteriju. Slabašni Brođani nisu bili dorastao protivnik svih 40 minuta, Ciboni je bilo dovoljno svijetlih par minuta u posljednjoj četvrtini da posve slomi otpor domaćina koji se do tada izbjegavao predati...

Kvaliteta je na kraju ipak odlučila. Ne samo kvaliteta već i duža klupa i Cibona je i bez Chrisa Warrena ubilježila pobjedu. Brođani su od samog početka susreta gotovo bili u zaostatku, Cibona je uspjela stvoriti prednost, ali nakon što je bila i na gotovo 20 poena viška, domaćin je došao na jednoznamenkast zaostatak, ali nova serija gostiju je bila ključna za rješenje pitanja pobjednika.

U prvih sedam minuta Brođani su bili posve ravnopravni i čak vodili 16:11 zahvaljujući Mimici i Raiču koji su do tada ubacili osam, odnosno šest poena. Tada kreće prva Cibonina serija, gosti rade 8:0 i preuzimaju vodstvo te prvu četvrtinu završavaju vodstvom 21:18. Svjetlost je imala tek 32 posto šuta iz igre, no unatoč tome nisu previše zaostajali.

Odmah na startu druge četvrtine Cibona bježi na 29:20, a novi problemi za Svjetlost javljaju se sredinom druge četvrtine kada po tri osobne pogreške već imaju Preglej, Spahija i Mimica. Do poluvremena se igra mirno, bez većih odvajanja ili približavanja i Cibona na odmoru ima prednost 49:40. Odlično je prvi dio odradio Vedran Vukušić koji je vodio Cibonu s 12 poena dok su na drugoj strani Mimica i Budimir ubacili po 11 poena. Veljko Budimir je ušao s klupe i sve svoje poene ubacio u drugoj četvrtini.

Nakon odmora Cibona ponovno ulazi u dobru fazu i zahvaljujući Williamsu i Vukušiću bježi na 59:40, a negativan niz domaćina prekida u 23. minuti tricom Mimica. Činilo se kako je to ključno razdoblje susreta i kako će Cibona tu posve slomiti Brođane, međutim Zagrepčani se opuštaju i Svjetlost u završnici treće četvrtine dolazi na osam poena zaostatka.

Ključno razdoblje utakmice događa se od 34. do 37. minute. Tada Cibona u svega nešto više od tri minute ulazi u veliku seriju i radi 20:2 te od 80:69 bježi na 100:71 čime je priča u Brodu i definitivno završena.

Kod Cibone najbolji su bili Vedran Vukušić s 26 poena i osam skokova te Bariša Krasić s 21 poenom. Jedini koji nije dobio minutažu ponovno je mladi Filip Krušlin što je nedopustivo obzirom da mu je ovo bila prilika da zaigra. Brođane su predvodili Ivan Mimica s 22 i Veljko Budimir sa 17 poena.