Split CO - Šibenik: Kvaliteta ipak presudila

Branimir Korać, Ivana Jurica • nedjelja, 06.04.2008.

Mlada momčad Šibenika pružila je solidan otpor Splitu na Gripama, no nije uspjela iznenaditi. U završnici su Šibenčani bili na minus sedam, ali domaćin je odgovorio serijom Hrvoja Perića i završio utakmicu rezultatom koji se i očekivao...

Do prednosti su, nakon više od dvije minute igre koje su bile protkane promašajima i s jedne i s druge strane, poveli domaći tricom Ivanova. Šibenik je koševima Pehara i Vrkića došao do 5:5, nakon čega je raspoloženi Rudež s četiri uzastopna koša Žute doveo do plus četiri. Trica Drezge goste dovodi do minus jedan (11:10), a domaći nakon toga rade seriju 8:0, koju do odlaska na odmor još i povećavaju (25:14).

U 13. minuti nakon još jedne trice Drezge gosti dolaze na minus šest (25:19), no, Subotićevi igrači vrlo brzo vraćaju dvoznamenkastu prednost. Prednjačio je raspoloženi Damjan Rudež koji je već u prvom poluvremenu postigao 19 poena. U posljednje dvije minute Žuti rade seriju od 10:0 i na odmor odlaze s +18 (52:34).

Košem Hrvoja Perića u 21. minuti Splićani su po prvi put došli do 20 koševa prednosti. Vrkić i Pehar tek su kratkotrajno smanjili prednost domaćih košarkaša koji su sigurno održavali stečenu prednost, te se u posljednjih deset minuta ušlo rezultatom 77:56.

Osam minuta prije kraja, nakon trice Ivanova, Split ima i +25 (85:60). U samo jednoj minuti gosti rade seriju 8:0 i dolaze do 89:72. Na trice Drezge i Vrkića tricom je odgovorio i Batina. Smanjenje prednosti primoralo je domaćeg trenera Subotića da pozove time-out i upozori svoje igrače. Tad se ponovno javlja Damjan Rudež koji s dvije trice u 37. minuti dovodi svoju momčad do 98:81. U 39. minuti nakon zakucavanja Vlaića Šibenik je na samo minus sedam (99:92), ali Sumić s linije slobodnih bacanja i Perić potvrđuju drugu pobjedu Žutih.

Najefikasniji i redovima Splićana bio je Damjan Rudež s 25 koševa, od čega 19 u prvom poluvremenu. Dvoznamenkasti su bili i Ivanov (19), Perić (16), Akins (14) i Garnett (12). Kod Šibenčana najbolji je bio dvojac Drezga-Vrkić. Kapetan Drezga ubacio je 31, a Vrkić 24, dok je Vlaić dodao 14 koševa.

Već u utorak i jedne i druge čekaju nove utakmice. Split CO gostuje kod Cibone, dok Šibenik na domaćem terenu dočekuje Dubravu.