Kiks Junaka, Neretva bježi s dna

Ivana Jurica • srijeda, 09.04.2008.

Sinjski Junak na gostovanju kod Konavljanina nije mogao niti do boda što je iskoristila Zagora koja se domaćom pobjedom bodovno izjednačila na drugom mjestu. Treću uzastopnu pobjedu bilježe nogometaši Neretve koji su sve dalje od začelja ljestvice...

Kaštelanski Jadran, i bez Zolote, s 2:0 bio je bolji od Makarana čime je upisao devetu prvenstvenu pobjedu. Igrači Nikše Boljata do prednosti su došli u 21. minuti kad je Dinko Šimunović s 20-ak metara postigao lijep gol. Pobjedu je potvrdio Šarić u 64. minuti: bio je najviši nakon centaršuta Alfirevića pa je gostujući vratar Kulić i drugi put morao po loptu u mrežu.

Na Gnjilama domaći je Konavljanin pobjedom sinjskom Junaku dodatno zakomplicirao situaciju u borbi za sam vrh tablice. Domaćin je do prednosti došao već u četvrtoj minuti utakmice. Napadač Alen Guć izveo je korner, a lopta je nošena vjetrom završila izravno u mreži. Već u 23. minuti domaćin je povisio svoje vodstvo, Radičević je odlično okrunio kontranapad svoje momčadi. Junak se u nastavku, nakon ulaska Wagnera, malo trgnuo, a kao rezultat toga stiglo je i smanjenje rezultata u 68. minuti upravo preko Brazilca.

Domaćim remijem protiv Vala (2:2) Uskok je ostao u nezavidnoj situaciji, opstanak u Trećoj ligi doveden je u pitanje. Domaćin je poveo u 30. minuti preko Gorete. Početkom nastavka, u 56. minuti, Čarija je izjednačio rezultata. No, igrači Ivana Parčine ponovno dolaze do prednosti u 67. minuti preko Ante Čalete. Ali sva tri boda ipak nisu ostala na Klisu, jer je Bašić u sudačkoj nadoknadi Valu donio bod.

Omišani su, po teškom terenu i pred malo gledatelja s 3:1 savladali biogradski Primorac. U 15. minuti Peković je prvi put zatresao mrežu gostujućeg vratara. Sedam minuta poslije i drugi se put zatresla mreža Biograđana, pogodio je Carević. U 33. minuti gosti su preko Crnjaka smanjili domaće vodstvo, a isti je igrač u 50. minuti dobio crveni karton. Brojčanu prednost Omiš je kapitalizirao u 55. minuti kad je Silva i treći put matirao vrlo dobrog Juričina.

Na Borovištu Zagora je do tri super važna boda i izjednačenja broja bodova s Junakom stigla pogotkom Antonija Bumbaka u prvoj minuti sudačke nadoknade. Primorac 1929 tijekom utakmice opasno je prijetio, ali domaći vratar Marko Mihaljević bio je nesavladiv.

Pobjedu Pločanima još je jednom ove sezone donio Zoran Karamatić. Neretvanac je dugo odolijevao napadima domaćih nogometaša, ali pet minuta prije kraja utakmice ipak je primio pogodak. Burđelez je ubacio s desne strane, a Karamatić je glavom pogodio desni kut vratara Tunića.

S minimalnih 1:0 Velebit je u Benkovcu bio bolji od Dugopolja. Domaćin je u 22. minuti propustio realizirati najstrožu kaznu, udarac Klapana obranio je gostujući vratar Tokić. Ali za promašeni jedanaesterac Klapan se iskupio asistencijom za Gojka Uskoka koji je u 64. minuti matirao vratara Dugopolja za osmu pobjedu svoje momčadi.

Neretva je stigla i do treće uzastopne pobjede (2:1) i sve je bliže sredini ljestvice. Dubrovački GOŠK nije ono što je jesenas bio, pa je momčad Milana Petrovića i u Metkoviću doživjela poraz. Domaćine je u vodstvo doveo Šutalo u 24. minuti utakmice. Vuleta je izjednačio u 60., da bi Dragan Brečić u 69. minuti s desetak metara svojoj momčadi donio nova tri boda.

Vodeće Hrvace teško su protiv fenjeraša GOŠK AC-a došle do sva tri boda. U prvom poluvremenu domaćin je imao nekoliko prilika (gosti niti jednu), ali nije uspio zatresti mrežu gostujuće momčadi. U nastavku, nakon što su u igru ušli Maretić i Domazet-Lošo stvari su se popravile u domaćoj momčadi, a rezultat toga je i pobjednički gol Baraća u 54. minuti. Obojica trenera nisu kraj utakmice dočekala na klupama, domaći Labrović isključen je u 37., a gostujući Jovanić u 68. minuti.

III. HNL – jug, 23. kolo:
Jadran KS - Zmaj 2:0, Konavljanin - Junak 2:1, Uskok - Val 2:2, Omiš - Primorac (B) 3:1, Zagora - Primorac 1929 1:0, Jadran LP - Neretvanac 1:0, Velebit - Dugopolje 1:0, Neretva - GOŠK (D) 2:1, Hrvace - GOŠK AC 1:0.