Gospić CO - Jolly JBS Šibenik: Nepobjedive Šibenčanke

Ivana Jurica • četvrtak, 10.04.2008.

Gospić ili Šibenik? Prvenstvo Hrvatske, Kup ili Regionalno prvenstvo? Jollietama je svejedno. U svih osam ovosezonskih (dosadašnjih) susreta igračice Stipe Bralića bile su bolje od košarkašice Gospića. U posljednjem susretu, u srijedu navečer u Gospiću Jolly je bio bolji rezultatom 76:71...

U zanimljivoj utakmici dvaju ponajboljih hrvatskih klubova moglo je uživati 500-injak gledatelja u Gradskoj sportskoj dvorani. Nakon prve četvrtine gošće su imale tri koša prednosti (19:22). U drugoj su imale i prednost od deset koševa razlike, ali do odlaska na odmor Gospićanke na smanjile na minus četiri (37:41).

U 22. minuti igračice igračice Zorana Oštrića stigle su do izjednačenje. Nakon toga prednost je bila malo na jednoj, malo na drugoj strani, a uoči odlučujućih deset minuta Jolly je imao pet koševa prednosti (63:58). Rezultatski neizvjesno nastavilo se i u zadnjoj četvrtini. Dvije minute prije kraja domaće su košarkašice samo na minus dva (69:71). Imale su priliku i za izjednačenje, no, Mandir nije pogodila. Kaznila je to Luca Ivanković koja je postigla dvije trice i bodovi su ponovno pripali ekipi s Baldekina.

Najbolja u redovima Gospića bila je Marina Mazić s 21 košem (pet skokova) , dok je Sandra Mandir postigla 17 koševa (četiri asistencije, četiri skoka). Jolliete su imale puno više raspoloženih igračica. Jurić je ubacila 17, Ivanković 16, Jurčević i Dickson po 12, a play Jelavić 11 koševa (i osam asistencija).

Kolo prije kraja Šibenčanke su osigurale prvu poziciju (sve pobjede) uoči same završnice Prvenstva Hrvatske, a u subotu ih očekuje posljednjeplasirani Zadar. Gospić je drugi, s omjerom šest-dva. Do kraja regularnog dijela prvenstva očekuje ih još meč posljednjeg kola s Medveščakom u Zagrebu i odgođeni susret s Ragusom u Dubrovniku.