Karlovac opet uvjerljiv, Lokomotiva prati

Goran Tomičić • četvrtak, 10.04.2008.

U 26. kolu Treće HNL Zapad Karlovac je opet postigao sedam pogodaka na domaćem terenu, a žrtva je bio Vrbovec. Lokomotiva se namučila protiv Jadrana, ali je ipak upisala novu pobjedu...

Momčad Igora Pamića odigrala je još jednu sjajnu utakmicu i na najbolji mogući način je uzvratila Vrbovcu za poraz u prvom dijelu sezone. Zvonko Pamić je donio prednost u 14. minuti, a isti igrač je u 38. minuti povisio s bijele točke. U posljednjoj minuti prvog dijela Rac je otklonio i posljednje dvojbe, a već u 47. minuti i Štefančić se upisao u strijelce. Rezultat 4:0 je na semaforu bio do 78. minute, kad je Rac postigao svoj drugi pogodak. U 89. minuti je i Štefančić postao dvostruki strijelac, a Prpić je u posljednjoj minuti pogodio za konačnih 7:0.

Flego je u 11. minuti lijepim udarcem s dvadesetak metara poslao loptu u Jozićevu mrežu i Jadran je poveo protiv Lokomotive. Izjednačenje je stiglo u posljednjoj minuti prvog dijela, kad vratar gostiju nije uspio zaustaviti volej Tomečaka. U 51. minuti Martinac je iskorisio neopreznost protivničke obrane i pronašao Hudorovića, koji je donio prednost Lokomotivi. Mesić je 12 minuta kasnije iz slobodnog udarca potvrdio pobjedu domaćina.

Rovinj je u derbiju začelja svladao Dragu i udaljio se od zone ispadanja, a gosti su ostali na pretposljednjem mjestu. Omar Abuselyana je u 25. minuti donio prednost Rovinju, a samo tri minute kasnije je Novoselić povisio. U 53. minuti je Gibičar vratio Dragi nadu, ali to je trajalo samo do pogotka Bačića dvije minute kasnije. U 61. minuti Stranić je povisio na 4:1, a Gibičar je u 67. minuti postigao svoj drugi pogodak, ali se pritom ozlijedio i Draga je ostala s igračem manje budući da su sve izmjene već bile iskorištene.

Nehaj i Vrapče su u borbenoj utakmici podijelili bodove. Graf je u 19. minuti realizirao kontru za prednost Vrapča, a samo dvije minute kasnije Šolić je glavom izjednačio. Istra je u Labinu osvojila važan bod. Pekica je u 58. minuti iskoristio loše ispucavanja vratara Prskala i gosti su poveli, a bolju igru Rudara je u posljednjoj minuti prekrasnim udarcem okrunio Okić nakon asistencije Parackog.

HAŠK se domaćim porazom od Rudeša približio zoni ispadanja. Relota je u 30. minuti iskoristio nesigurnost domaće obrane i iz blizine lako svladao Pintarića za pobjedu Rudeša. Orijent i Radnik su odigrali bez pogodaka, a tim ishodom su gosti malo zadovoljniji. Lučko je pogotkom Trgovčevića u 36. minuti odnijelo bodove iz Žminja, a s 1:0 je slavio i Polet u gostima protiv Novalje.

Treća HNL Zapad, 26. kolo
Karlovac - Vrbovec 7:0, Lokomotiva - Jadran 3:1, Rovinj - Draga 4:2, Nehaj - Vrapče 1:1, Rudar - Istra 1:1, HAŠK - Rudeš 0:1, Orijent - Radnik 0:0, Žminj - Lučko 0:1, Novalja - Polet 0:1.