Dubrava - Zadar: 16 trica skoro nije bilo dovoljno

Branimir Korać, Sanja Čalić • četvrtak, 10.04.2008.

Neočekivano neizvjestan dvoboj odigrali su Dubrava i Zadar. Očekivala se rutinska pobjeda gostiju, ali na kraju je Zadar uz dosta muke stigao do pobjede unatoč činjenici da je pogodio čak 16 trica. Hrabri domaćin još jednom je pokazao kako nije zalutao u ovo društvo...

Unatoč vrlo dobrom otvaranju susreta, Zadrani drugo poluvrijeme nisu odigrali na istoj razini, što je Dubrava iskoristila vrativši se u igru, no više od kratkotrajnog vodstva u završnoj dionici domaći nisu uspjeli postići, te su Zadrani upisali i svoju četvrtu prvenstvenu pobjedu (68:73).

Nakon pobjede u utorak nad Zagrebom, Zadrani se nisu vraćali u svoj grad, već su u Zagrebu ostali trenirati sve do susreta s Dubravom kojeg su otvorili u velikom naletu. Serijom 13:0 u kojoj je glavnu riječ imao kapetan zadarske momčadi Todor Gečevski sa sedam poena, Zadrani su stvorili veliku razliku na samom početku, a budući da je led za domaću momčad tek u petoj minuti probio Samac, gosti su tijekom prvih deset minuta svoju visoku prednost održavali, dok je dionicu dvama vezanim poenima zaključio Vragović (13:21).

Iako je Dubrava na startu druge četvrtine imala priliku približiti se na manju razliku, Kartelo je pogodio samo jedno slobodno bacanje, a tada je započela Zadrova mala tricaška kanonada te su trima uzastopnim tricama u 12. minuti razliku povećali na 16 poena. Zadrani su tricama nastavili probijati obranu Dubrave, budući da su ih do 15. minute postigli čak devet, no serijom 12:3 koju su predvodili Šakić i Kartelo domaćini su svoj zaostatak prepolovili za konačnih 32:41 na kraju prvog dijela.

Zadrani su nakon dobro odigranog prvog poluvremena ipak lošije ušli u drugi dio, a kako su do 27. minute postigli tek tri poena, Dubrava je njihovu neefikasnost vrlo dobro iskoristila i izjednačivši rezultat potpuno se vratila u igru. Važnu rolu u tome imao je Čuljak koji je Zadranima s 11 poena zadao mnogo muka u trećoj dionici, no gosti su ipak u završnu četvrtinu ušli s minimalnom prednošću (52:54).

Dubrava je u drugom dijelu poboljšala svoj šut za tri poena, a upravo je tricom u 31. minuti Samac Dubravu doveo po prvi put u susretu u vodstvo (55:54), no ono nije dugo potrajalo, budući da je Zadar potom serijom 10:3 stvorio prednost koja im je na kraju i donijela pobjedu (68:73).

Najefikasniji u redovima Zadra bio je Rok Stipčević (17 poena, tri skoka) koji je tricu gađao bez greške (5/5), a njemu se s 15 poena i sedam skokova priključio Gečevski, dok su Dubravu predvodili Čuljak (14 poena, četiri skoka) i Samac (15 poena, osam skokova).