Šterbik spasio Ciudad

Petar Plevnik • petak, 11.04.2008.

Iako su u uzvratnom susretu slavili sa 32:26, rukometaši HSV za jedan su gol ostali prekratki za nastup u finalu Lige prvaka. 34:27 iz prvog susreta pokazalo se dovoljnom prednošću za ciudad Real...

Kao što se i očekivalo, HSV je od prve minute krenuo žestoko, u čemu se gosti nisu najbolje snašli, pa su u prvih 18 minuta samo tri puta uspjeli pogoditi mrežu domaćina. Ipak, Nijemci nisu do kraja uspjeli iskoristiti odličnu igru u obrani i raspoloženog vratara Bittera pa su se na odmoru morali zadovoljiti sa tri pogotka prednosti (14:11).

U nastavku susreta domaćini su nastavili utrku za željenih sedam pogodaka prednosti, no iako su bili bolja momčad ni u jednom trenutku nisu uspjeli probiti magičnu granicu. Najbliže tome stigli su u posljednoj minuti, kada su pri rezultatu 32:26 imali napada za sedam razlike, koji bi ih zbog više postignutih pogodaka odvelo u finale, no Arpad Šterbik brani pokušaj G. Gillea i odvodi Španjolce u finale.

Najbolji strijelac u redovima domaćina bio je Hens sa devet pogodaka, dva manje postigao je Lindberg, dok kod gostiju osam pogodaka Stefanssona.