Jolly JBS Šibenik - Zadar: Gošće se držale 16 minuta

Ivana Jurica • subota, 12.04.2008.

Ligu za prvaka šibenske su košarkašice zaključile bez poraza. U posljednjem, desetom kolu na Baldekinu je mlada momčad Zadra ravnopravno parirala tek 15-16 minuta, a onda su Jolliete ubacile u veću brzinu te stigle do vrlo visoke pobjede od 41 koša razlike (107:66) …

Domaći trener Stipe Bralić od samog je početka krenuo s petorkom u kojoj su bile Neda Lokas i Antonija Mišura. Dvije najznačajnije igračice, Anđa Jelavić i Tihana Jurić, bile su u sastavu, ali nisu ulazile u igru. Odmarao ih je Bralić za samu završnicu Prvenstva Hrvatske gdje će mu biti neophodnije nego što su bile u ovoj utakmici.

U drugoj minuti utakmice Jolliete su imale vodstvo od 9:2, ali Zadranke, vođene efikasnom Marijom Vrsaljko ne daju domaćim košarkašicama da se odlijepe na samom startu. Bile su stalno na tri-pet koševa zaostatka. Nakon trice Dickson Jolly je stigao do vodstva od 21:15, no, opet je Marija Vrsaljko, koja je postigla gotovo sve koševe Zadranki u prvoj četvrtini, vratila na minus dva (21:19). Na prvi predah Šibenčanke su otišle s četiri koša prednosti (27:23).

U drugoj četvrtini gostujuća trenerica Marija Mazija u igru je uvela i Ivu Grbas koja se koševima priključila Mariji Vrsaljko. U prvom dijelu četvrtine Zadar je koliko toliko održavao mali zaostatak, u 15. minuti čak i poveo (34:35), ali nakon toga Jolliete su konačno ubacile u veću brzinu i u samo tri minute stigle su do 11 koševa prednosti (48:37). Na poluvremenu su imale +12 (51:39).

U drugom poluvremenu na terenu je postojala samo jedna momčad i veća kvaliteta Šibenčanki došla je do izražaja. Raspoložena je bila Bugarka Guneva, koja je uz standardno velik broj skokova na današnjoj utakmici bila i jako efikasna. U 25. minuti, nakon koša raspoložene Lokas, Jolly je prvi put stigao do +20 (69:49). Treću je četvrtinu tricom zaključila Maja Ledenko, pa je uoči posljednjih deset minuta na semaforu svjetlilo 78:56.

Poslao je domaći trener u posljednjoj četvrtinu u igru i igračice s manjom minutažom u dosadašnjem dijelu prvenstva, što je rezultiralo i još većem prednošću. U 34. minuti već je bilo +25 (85:60), a kako je vrijeme odmicalo tako je rasla i prednost Jollieta. Utakmicu je s dvije trice zaključila Lokas. Na semaforu je svjetlilo visokih +41 (107:66).

Kod Jollyja čak su tri košarkašice postigle preko 20 koševa. Lokas je ubacila 23, Guneva 21 (uz 12 skokova i sedam asistencija), a Ivanković 20 koševa (i devet skokova). U redovima Zadra najuspješnije su bile Marija (21 koš, deset skokova) i Ana Vrsaljko (18 koševa, osam skokova).