Cibona - Dubrava: Bodovi se pišu, pljuska se čuje

Branimir Korać • nedjelja, 13.04.2008.

Unatoč pobjedi u petom kolu Lige za prvaka, Cibona se fino osramotila u susretu s Dubravom. Naš euroligaš odigrao je još jednu u nizu očajnu utakmicu i na kraju je uz dosta muke izvukao pobjedu...

Par minuta prije kraja za "cibose" mučne predstave u Domu Dražena Petrovića, pred očima nam je titrao samo naslov "Sramota!". Ekipa koja predstavlja Hrvatsku u Euroligi, ne bi smjela niti u snu se ovako mučiti s mladom ekipom Dubrave, trebala bi rutinski rješavati utakmicu, no ovdje je bila drugačija priča. Odlučila je dužina klupe i iskustvo domaćina, ništa drugo. A i to je bilo navučeno. Kada jedan igrač Cibone košta kao nekoliko ne igrača već momčadi Dubrave, očekuje se na kraju plus 30, a ne na kraju prevelikih plus devet.

Od samog početka utakmice Dubrava se držala iznenađujuće dobro rezultatski. U prvoj četvrtini Cibona je imala čak 70 posto šuta, no unatoč tome držala je Dubravu u igri, čak štoviše u vodstvu. Razlog tome je čak osam izgubljenih lopti u tom razdoblju igre.

Situacija se previše nije mijenjala niti u drugoj četvrtini. Na startu četvrtine Princ je držao Cibonu s dvije trice, ali sredinom četvrtine gosti iz Dubrave dolaze do neočekivanih plus osam. Visoko vodstvo uslijedilo je nakon faula na trici Krasića poslije kojeg je Cibonin kapetan zaradio i tehničku, a Samac i Smiljanić to iskoristili. Na poluvremenu je bilo 38:31 za Dubravu i taj rezultat je obećavao zanimljiv nastavak.

Tako je i bilo. Na početku drugog poluvremena Dubrava vodi 43:31, no tada se budi Vukušić koji u kooperaciji s Hoskinom ipak vraća Cibonu iz visokog zaostatka smanjivši na 47:42. Uslijedila je trica Samca za novih plus osam, ali i nova Cibonina serija za dolazak na 50:49. Tricama Krajačića i otpisanog Ciboninog juniora Šakića, Dubrava se držala u vodstvu uoči posljednje četvrtine.

Rezultatski egal utakmica ostala je i u posljednjem razdoblju igre i tek u posljednje dvije minute Rozić, Hoskin i Mulaomerović odvode Cibonu do nezasluženo visoke pobjede.

Vedran Vukušić i Marin Rozić ubacili su po 15 poena kod Cibone, a kod Dubrave 22 poena ubacio je Šakić, a 16 Smiljanić.