Salzburg nije uspio, Vastić strijelac

Goran Tomičić • nedjelja, 13.04.2008.

U 34. kolu austrijske Bundeslige je vjerojatno odlučen novi prvak. Naime, Salzburg je poražen od Mattersburga i Rapid dva kola prije kraja ima četiri boda prednosti. Ivica Vastić bio je jedini strijelac za LASK...

Mattersburg je pred svojim navijačima poveo u 36. minuti. Mörz je iz slobodnog udarca pronašao Aufhausera, a Ochs je uspio odbiti njegov pokušaj, no do lopte je stigao Pöllhuber, koji je lako iz blizine pogodio za prednost Zelenih. Zickler je 20 minuta kasnije uposlio Janka, a on je s dvadesetak metara lijevom nogom pogodio za izjednačenje.

Domaći su opet poveli u 65. minuti, kad je Fuchs ubacio, a Sedloski je bio najviši u skoku i Ochs je opet morao po loptu u mrežu. Pet minuta kasnije je Fuch uposlio Atana, koji je prekrasnim udarcem iz teške situacije povisio na 3:1. Ilić je smanjio odmah u sljedećem napadu, ali Salzburg nije mogao više od toga. Niko Kovač i Manuel Pamić su odigrali cijelu utakmicu.

Ried i LASK su podijelili bodove. Domaći su poveli u 39. minuti nakon prekrasnog prodora i mirne realizacije Akagündüza. Šest minuta prije kraja Vastić je lijepo izvedenim slobodnim udarcem izjednačio rezultat. Čavlina i Vastić su odigrali cijelu utakmicu, a Vastić je dobio žuti karton. Mijatović je ušao u 58. minuti.

Sturm je svladao Wacker, a momčad našeg Željka Pavlovića se dodatno približila ispadanju. U 33. minuti Krammer je uposlio Haasa, a on je volejem donio prednost domaćinu. Pobjedu je u 64. minuti s bijele točke potvrdio Muratović. Pavlović je branio cijelu utakmicu.