Bordeaux 2:1 Caen
Caen

Bordeaux ugrabio šansu

Maja Giljanović • nedjelja, 13.04.2008.

Prvi pratitelji Lyona, Bordeaux Laurenta Blanca iskoristio je jučerašnje posrtanje šesterostrukog uzastopnog francuskog prvaka i pet kola prije kraja vratio dašak neizvjesnosti prije mjesec dana se činilo riješenom Le Championnatu...

Poraz Lavova u Marseilleu u prošlom kolu i gubitak dva boda jučer na Gerlandu protiv Rennesa koji je šokirao Perrina i 40.000 navijača izjednačenjem u drugoj minuti sudačke nadoknade otvorio je, naime, vrata Žirondincima da današnjim trijumfom na svom Chaban Delmasu smanje zaostatak na samo četiri boda.

U goste je stigao Caen, 11. momčad lige riješena svih briga oko opstanka, a koja je u studenom na svom terenu deklasirala Bordeaux natamburavši ga 5:0. Malherbe su odolijevali cijelo prvo poluvrijeme: promašivali su redom Cavenaghi dvaput, Wendel i Chamakh, ali ni oni nisu sjedili skršenih ruku. Rame je, međutim, šutinu Promenta u 45. minuti zaustavio dojmljivom obranom.

U drugom poluvremenu udarac Wendela sa same crte čisti Leca, Bordeaux, pak, navaljuje i u 52. minuti napokon stižu do vodstva 13. ovosezonskim golom Cavenaghija. Fernando u 60. pogađa prečku, ali svi promašaji ne obijaju im se u glavu nego naprotiv uvaljuju još i drugog u 77. minuti iz penala dosuđenog nakon Seubeovog igranja rukom. Plantea argentinski reprezentativac baca u krivu stranu i unatoč smanjenju Sorbona u 89. produžuje pozitivan niz Bordeauxa na svom travnjaku na kojem, naime, ne znaju za poraz još od 7. listopada i 1:3 protiv Lyona.