Cedevita - Šibenik: Primorac spasio Radulovića

Kristian Hohnjec • nedjelja, 13.04.2008.

Odlični Nino Primorac zadržao je u Podsusedu nadu o plasmanu u regionalnu ligu. Cedevita, koja je u drugom dijelu zaostajala i za 12 poena, uspjela je u utakmici velikih brojki pobijediti Šibenik 111:104. Primorac je u posljednjih pet minuta postigao 14 koševa...

Da Cedeviti neće biti lako Šibenčani su pokazali od samog starta. Domaćin je doduše tricama Rimca i Novačića uspio pobjeći na 33:27 početkom druge četvrtine, ali u završnici poluvremena razigrali su se šibenski biseri Drezga i Vrkić (50:57).

S dobrom igrom gosti su nastavili i u drugom poluvremenu. Raspoloženom Vrkiću pridružio se Maleš tricom za najvećih 63:75. Cedevita se uspjela konsolidirati vanjskim šutem Čolaka i Forehana Kellya, a Miliša nakon skoka u napadu pogađa za 79:84 na kraju treće dionice.

U posljednjih 10 minuta odgovornost na sebe preuzeo je Nino Primorac. Iako nije poznat kao šuter, Primorac je ubacio dvije trice s kojima je Cedevita uhvatila priključak, a onda je i položio za 99:97. 26-godišnji bek nije tu stao. Prvo krade loptu Petkoviću, a zatim i rješava pitanje pobjednika. Na ulasku u posljednju minutu Primorac je uz prekršaj pogodio za krucijalnih 105:100. Slijedio je serijal slobodnih bacanja nakon kojeg je završilo 111:104.

Čak sedmorica Radulovićevih igrača postigla su 13 ili više koševa. Najviše je ubacio Slaven Rimac (21), Primorac je dodao 19, dok su Forehan Kelly i Žuža postigli po 15 poena. Šibenske strijelce je po običaju predvodio Drezga (22 poena), iskusni Maleš zabio je 19, a mladi play Petković 17 uz pet asistencija.

Liga za prvaka, 5. kolo: Cedevita - Šibenik 111:104.