EWE nastavlja pobjednički niz

Sanja Čalić • nedjelja, 13.04.2008.

Momčad iz Oldenburga čije dresove nose Branimir Longin i Jasmin Perković u posljednje vrijeme niže vrlo dobre rezultate, a tako je bilo i u ovom kolu njemačke lige kada su na gostovanju bili uspješniji od ratiopharm Ulma…

Nakon niza od sedam uzastopnih pobjeda koje je prije dva kola prekinula Alba, EWE Basketsi ponovno su se vratili na pobjedničke staze. Ovog puta bili su bolji od ratiopharm Ulma (82:90), koji je u prvom dijelu imao rezultat na svojoj strani. No momčad Oldenburga još je jednom u završnoj dionici, u kojoj je protivnike limitirala na 13 poena, pokazala svoju snagu, te je predvođena Pauldingom (30 poena, šest skokova) upisala još jedan uspjeh. U pobjedi svoje momčadi Longin je sudjelovao s 18 poena, dva skoka i jednom asistencijom, dok je Perković, uz manju minutažu, imao skromniji učinak (četiri poena, dva skoka, jedna asistencija).

Berlinska je Alba, nakon izjednačene prve dionice, u velikom naletu odigrala drugu četvrtinu protiv Brose Basketsa kojima je u toj fazi dvoboja dopustila postizanje tek pet koševa, što je rezultiralo velikom razlikom od čak 20 poena na poluvremenu, no gosti su do kraja ipak donekle ublažili svoj poraz (83:65).

Uz vodeću Albu uspješni su u ovom kolu bili i njezini vjerni pratitelji, Giantsi iz Leverkusena slavili su u Bremerhavenu (86:104) u susretu u kojem su već u prvom dijelu postigli čak 64 poena, te Artland Dragonsi koji su ogled s Walter Tigersima u svoju korist okrenuli u trećoj dionici (78:65).

Prednost domaćeg terena iskoristili su Köln 99ersi svladavši digibu Basketse (89:78) kojima nije pomoglo ni vrlo dobro izdanje Timothya Jamesa Blacka (33 poena, šest skokova), dok je EnBW Ludwigsburgu ostvarena prednost u prvom dijelu bila dovoljna za slavlje nad NY'er Phantomsima (70:65).

U dvoboju dviju momčadi koje si društvo prave na začelju ljestvice uspješnija je od TBB Triera bila S. City Jena (85:99), a osim nje vrlo blizu postizanja stotog poena bila je i momčad Telekom Basketsa, predvođena Burrellom (25 poena, deset skokova), kojoj su podosta muka zadali Giessen 46ersi (92:99).

Njemačka liga, 29. kolo: ratiopharm Ulm – EWE Baskets 82:90, Artland Dragons – Walter Tigers 78:65, EnBW Ludwigsburg – NY'er Phantoms 70:65, Lti Giessen 46ers – Telekom Baskets 92:99, TBB Trier – S. City Jena 85:99, Bremerhaven – Bayer Giants Leverkusen 86:104, Alba – Brose Baskets 83:68, Köln 99ers – digibu Baskets 89:78, BG 74 Göttingen – Dt. Bank Skylinersi 67:74