Pranjić opet strijelac

Goran Tomičić • ponedjeljak, 14.04.2008.

U 33. kolu Eredivisie Danijel Pranjić je postigao još jedan pogodak, ali Heerenveen je ipak poražen od Sparte. Twente je neočekivano odnijelo bod iz Eindhovena.

Igrala se 12. minuta kad je Pranjić donio Heerenveenu prednost na gostovanju u Rotterdamu, a dvije minute prije kraja prvog dijela Sibon je povisio. Dissels je u 54. minuti vratio nadu Sparti, a Boukhari je izjednačio osam minuta kasnije. U 72. minuti su domaći poveli golom Polaka s bijele točke, a veliki preokret je potvrdio Emnes u 79. minuti.

Utakmica Groningena i Ajaxa je zbog sigurnosnih razloga odgođena za srijedu. Twente je golom Nkufa u 35. minuti povelo u Eindhovenu, a PSV je bod uzeo preko Farfana u 67. minuti. Ovaj remi mogao bi Ajaxu donijeti naslov, ako Kopljanici pobijede u preostala dva susreta.

De Graafschap i Utrecht su podijelili bodove. Grandel je autogolom u 72. minuti donio prednost domaćinu, a tri minute kasnije je Gun izjednačio. U posljednjoj minuti je Utrechtu isključen Dijk. Istim rezultatom je završen dvoboj Excelsiora i Alkmaara, čime su domaćini završili u kvalifikacijama za ostanak u ligi. Excelsior je poveo golom Luyckxa u 60. minuti, a devet minuta kasnije je Donk izjednačio. Posljednje kolo će odlučiti drugog putnika u kvalifikacije, a kandidati su De Graafschap, Tilburg i Heracles.

NAC je u gostima svladao Heracles, a jedini strijelac je bio Graaf u 58. minuti. Pobjedu je upisao i NEC, a Vadocz je u 28. minuti presudio Vitesseu. Venlo u gostima protiv Rode nije uspio zadržati prednost izborenu u 21. minuti golom Soltanija i ostaje na posljednjem mjestu s bodom manje od Excelsiora. Meeuwis je u 36. minuti izjednačio s bijele točke, a domaći su vodili od 50. minute i gola Lamaha. Tri minute kasnije je povisio Bodor, a golijadu je zaključio Hadouir u 78. minuti.

Feyenoord je u gostima poražen od Willema. Demouge je u sedmoj minuti načeo mrežu gostiju, a isti igrač je povisio 11 minuta kasnije. U 36. minuti su domaći imali tri gola prednosti, a strijelac je bio Bouthara. Jedini pogodak za Feyenoord je u 74. minuti postigao Bahia.

Eredivisie, 33. kolo
De Graafschap - Utrecht 1:1, Excelsior - AZ Alkmaar 1:1, Heracles - NAC 0:1, NEC - Vitesse 1:0, PSV - Twente 1:1, Roda - Venlo 4:1, Sparta - Heerenveen 4:2, Willem II - Feyenoord 3:1, Groningen - Ajax odgođeno.