Četvorke Dragovoljca i Croatije

Ivana Strahija • ponedjeljak, 14.04.2008.

Dva su vodeća kluba svojim protivnicima zabila po četiri komada, i time zadržala pat poziciju na vrhu ljestvice. Trogir je poražen u Slavonskom Brodu, Istra je slavila u Velikoj, a Vukovar je od Mosora otkinuo bod.

Susret u Imotskom zanimljivo počinje penalom gostiju, kojeg Tokić nije znao realizirati. Zato su poveli domaći, ali im je vodstvo trajalo kojih petnaestak minuta. U drugom dijelu susreta na scenu stupaju raspoloženi Sigećani Ćosić i Tadić, te svaki sa po dva gola ostavljaju domaće da se koprcaju na rubu zone ispadanja.

U Mladini je Vinogradar u prvih 45 minuta zaboravio igrati nogomet, pa Kutinjani dolaze do pogotka i općenito su opasniji na terenu. Obraz domaćima u drugom dijelu susreta spašava Janjetović, koji lijepim golom u same rašlje vraća rezultat u egal.

Nakon uzbudljivog poluvremena u Sesvetama, u kojima je domaća Croatia imala visok promet i malu zaradu, konačno se mreža počela tresti u drugom. Nakon pogotka Jurakića gosti ostaju s igračem manje, na odmor u svlačionicu odlazi Marinović, a brojčano slabija ekipa Solina postaje lak plijen za domaće.

Najmanje omiljen Veličan trenutno je vratar Ćućić, kojeg mirne duše svatko može okriviti za oba primljena pogotka, pošto mu je prva lopta prošla kroz ruke, a druga, i to spora, pored njega. No, pola sata do kraja susreta domaći dolaze na radnu temperaturu i smanjuju na 1:2, ali nisu bili dovoljno precizni da iskoriste još koju od brojnih šansi koje su stvorili.

Siščani su s minimalcem, i to u 90. minuti, uzeli sva tri boda, kad je Barnjak konačno pronašao rupu u do tad besprijekornom pokrivanju gola agilnog vratara Pomorca Mancea. Sem vratara malo je toga bilo agilno u igri Kostrenjana, koji bod ne bi zaslužili.

Svega jedan pogodak odlučio je pobjednika i u Slavonskom Brodu, gdje je domaćoj Marsoniji na megdan stigao Trogir, i to bez zvjezdanih Rapaića i Mornara. Gledatelji su mogli uživati u živahnoj utakmici, u kojoj su bodovi otišli ekipi koja ih – više treba.

Slavonac je u Belišću stigao do tri boda, pa se sada nalazi na devetom mjestu ljestvice. Premda to zvuči kao siguran ostanak, od četvrtog od iza, Marsonije, nalazi se na svega četiri boda prednosti, što nije baš prevelika sigurnost. Belišću valja priznati kako je odigrao srčano, a pobjedu je izborila ekipa koja je imala preciznijeg strijelca.

Zanimljiva je bila i utakmica u Žrnovnici, gdje je slabijeplasirani Vukovar došao do vrijednog boda. Gosti su već u 11. minuti kapitalizirali priliku Spasića, a domaći su remi lovili sve do 78. minute.

II HNL, 25. kolo:
Marsonia - Trogir 1:0 (1:0 Alić 47.)
Segesta - Pomorac 1:0 (1:0 Barnjak 90.)
Croatia Sesvete - Solin 4:0 (1:0 Jurakić 50., 2:0 Landeka 76., 3:0 Čižmek 78., 4:0 Kovačević 84.)
Belišće - Slavonac CO 0:1 (0:1 Tomić 56.)
Mosor - Vukovar 91 1:1 (0:1 Spasić 11., 1:1 Žuljević 78.)
Kamen Ingrad - Istra 1961 1:2 (0:1 Roce 13., 0:2 Švrljuga 52., 1:2 Pajić 62.)
Vinogradar – Moslavina 1:1 (0:1 Kiseljak 19., 1:1 Janjetović 50.)
Imotski - Hrvatski dragovoljac 1:4 (1:0 Šuto 36., 1:1 Ćosić 50., 1:2 Tadić 66., 1:3 Ćosić 88., 1:4 Tadić 90.)