Porazi vodećih, lakrdija u Đakovu

Petar Plevnik • ponedjeljak, 14.04.2008.

Nakon dugo vremena dvije prvoplasirane momčadi u Trećoj HNL Istok doživjele su poraze. Drugoplasirana Virovitica poražena je u Čakovcu, dok je vodeći Grafičar Vodovod istu sudbinu doživio u Starim Mikanovcima. Po šest pogodaka svojim su suparnicima podarili Olimpija i Suhopolje, dok je Croatiji protiv Nedelišća za pobjedu bilo dovoljno odigrati tek šest minuta...

Prvi su na travnjak, još u petak, istrčali nogometaši Čakovca i Virovitice. Domaćini su nastavili s odličnim proljetnim igrama te su upisali još jednu važnu pobjedu na putu osiguranja ostanka u ligi. Ključni trenutak susreta dogodio se u 57. minuti kada Murković svojim pogotkom nanosi poraz drugoplasiranoj momčadi lige.

Poraz Virovitice nije uspio iskoristiti lider Istoka Grafičar Vodovoda, koji je iznenađujuće poražen u Starim Mikanovcima. Nakon što su mreže mirovale u prvih 45 minuta, Šarčević u 70. minuti dovodi Šokadiju u vodstvo, da bi Kuburić pet minuta kasnije izjednačio za goste. Do sva tri boda Šokci su stigli četiri minute prije kraja susreta pogotkom Meštrovića.

Najefikasniju pobjedu upisala je Olimpija, koja je u Donjem gradu sa 6:1 svladala Graničar. Županjce je već u petoj minuti načeo Leko, da bi dvije minute prijed odlaska na odmor Živković udvostručio prednost Ljubičica. U nastavku susret uslijedila je prava katastrofa gostiju, a mrežu Županjaca redom su pogađali Živković, Pavošević i dva puta Ivan Miličević. Počasni pogodak za goste u posljednoj je minuti postigao Knežević.

Još više pogodaka palo je u dvoboju Suhopolja i Mladosti iz Ždralova u kojem su domaćini predvođeni novim trenerom Draganom Kraljikom stigli do pobjede od 6:2. Iako su gosti na nakon 39. minuta igre imali vodstvo od 2:0, domaćini do odmora smanjuju preko Tomislava Pavličića, da bi u nastavku isti igrač s još tri pogotka te Biškup i Buljan pogađali za uvjerljivih 6:2.

Pogodaka nije nedostajalo ni u dvoboju Slavije i Višnjevca, u kojem su sa 4:2 slavili domaćini. Iako su pogotkom Čurića u 38. minuti prvo poluvrijeme u svoju korist riješili gosti, u nastavku susreta domaćini pogocima Dalibora i Davora Žafaranića preokreću rezultat, da bi Buljan u 66. minuti vratio stvari na početak. Ipak, domaćini u posljednjih 10 minuta pogocima Putrića i Davora Zafaranića dolaze do konačnih 4:2.

Očekivanu pobjedu upisala je i Koprivnica, koja je na domaćem terenu s 2:0 bila bolja od najlošije proljetne momčadi, Mladosti iz Cernika. Zelene je u vodstvo u 22. minuti doveo Fedotov, a pobjedu domaćina u 57. je minuti potvrdio Šimek.

Do vrijednih bodova na domaćem terenu stigao je Bjelovar, koji se sa 3:1 bio bolji od Križevaca. Već do odmora domaćini su pogocima Ljubića i Drlje imali 2:0, da bi Poredski u 80. minuti zabio treći pogodak za Bjelovar. Gosti su do kraja susreta tek uspjeli postići počasni pogodak i to zahvaljujući Mešnjaku u 84. minuti.

Najmanje od nogometa vidjeli su gledatelji u Đakovu, gdje je susret Croatije i gostiju iz Nedelišća prekinut nakon samo šest minuta igre. Naime, zbog propusta u sportskim iskaznicama gostiju delegat Nenad Martinaga dopustio je samo osmorici igrača Nedelišća da istrče na teren. Očekivano, domaćini su s tri igrača više poveli već u drugoj minuti preko Prskala, a muke gostiju ozljedom u trećoj minuti prekinuo je Fučko, pa je sudac Sabljak morao prekinuti susret.

Do uvjerljive pobjede, ali čini se prekasno, stigla je pretposljednja Slavonija, koja je u derbiju začelja sa 4:1 svladala Slobodu u Varaždinu. Iako su domaćini u 15. minuti poveli preko Knoka, Neruda četiri minute prije odlaska na odmor izjednačuje, da bi gosti u nastavku pogocima Reze, Prpića i Katanića stigli do uvjerljive pobjede.

Treća HNL Istok, 26. kolo, rezultati:
Čakovec - Virovitica 1:0, Koprivnica - Mladost (C) 2:0, Bjelovar - Križevci 3:1, Olimpija - Graničar 6:1, Šokadija - Grafičar 2:1, Suhopolje - Mladost 6:2, Slavija - Višnjevac 4:2, Croatia - Nedelišće 1:0, Sloboda - Slavonija 1:4.