Rudeš zaustavio Lokomotivu

Goran Tomičić • ponedjeljak, 14.04.2008.

Nakon 27. kola mnogo je jasnija situacija na vrhu Treće HNL Zapad. Karlovac je bez većih problema svladao Dragu i izborio tri boda prednosti, budući da je Lokomotiva poražena na gostovanju u Rudešu...

Draga je u prvih dvadesetak minuta imala inicijativu, ali Skočibušićeva mreža je ipak ostala prazna. Nakon toga su domaći pali i Štefančić je u 23. minuti donio prednost Karlovcu. Utakmica je odlučena već dvije minute kasnije kad je Rac lijepim udarcem završio kontru. Obje momčadi su u nastavku imale nekoliko prilika, ali rezultat se nije mijenjao.

Teren Rudeša ostao je neosvojiv i nakon gostovanja Lokomotive. Momčad Ivana Kneževića je u potpunosti nadigrala favorizirane goste, iako je Lokomotiva uspjela povesti preko Mesića u 11. minuti. Hudolin je donio izjednačenje u 56. minuti, a četiri minute kasnije je Vedran Cetina pogodio za veliko slavlje domaćih navijača. U sudačkoj nadoknadi je Cetina zaradio drugi žuti karton.

U dvoboju Istre i Nehaja nije bilo pogodaka, a domaći su tim ishodom ostali u neizvjesnoj borbi za ostanak. Gosti su bili bolji u prvom dijelu, a Istra je na isti način uzvratila u drugih 45 minuta. Neizvjesna je sudbina HAŠK-a, koji je poražen u Vrbovcu. Nosek je u 15. minuti iskoristio nesigurnost gostujuće obrane i vratar Pintarić je bio nemoćan. HAŠK je u nastavku imao nekoliko dobrih prilika, ali čak ni s igračem manje, nakon isključenja Slunjskog u 70. minuti, nije uspio izjednačiti. U posljednjoj minuti je Bradić iz blizine osigurao bodove Vrbovcu.

Gledatelji utakmice Vrapča i Rovinja nisu vidjeli pogodak, a gosti mogu biti mnogo zadovoljniji tim ishodom. Lučko je na domaćem terenu rutinski svladalo Radnik. Galić je desetoj minuti sjajno pronašao Dusparu, a on takve prilike ne propušta i Lučko je povelo. U 32. minuti Galić je iz kornera upisao novu asistenciju, a Željković je glavom povisio. No, gosti su ubrzo uspjeli izjednačiti. Rak je u 43. minuti sjajno izveo slobodan udarac s 30 metara i lopta je završila u mreži neopreznog Hanicha. U posljednjoj minuti prvog dijela Pejić je pogodio za izjednačenje. Duspara je u 57. minuti vratio prednost domaćinu, a 13 minuta kasnije je mladi reprezentativac Hrvatske postigao svoj treći pogodak. U 89. minuti je Brčić pogodio za konačnih 5:2.

Žminj se u Poreču uspješno branio do 55. minute, a onda je Grgurić donio prednost domaćima. U 64. minuti je Kepćija povisio, a šest minuta kasnije se i Šuran upisao u strijelce. Biondić je u 76. minuti bio strijelac za konačnih 4:0. Polet je na svom terenu opravdao status favorita protiv Rudara. Domaći su poveli u sedmoj minuti, kad je Talijanac uposlio Ferenčeka. Novosel je u 70. minuti pronašao Hajduka, koji je osigurao pobjedu Poleta. Novalja je bila mnogo bolja od Orijenta, ali susret je ipak završio bez pogodaka.

Treća HNL Zapad, 27. kolo
Draga - Karlovac 0:2, Rudeš - Lokomotiva 2:1, Istra - Nehaj 0:0, Vrbovec - HAŠK 2:0, Vrapče - Rovinj 0:0, Lučko - Radnik 5:2, Jadran - Žminj 4:0, Polet - Rudar 2:0, Novalja - Orijent 0:0.