Cibona - Cedevita: Mulaomerović predvodio Vukove

Kristian Hohnjec • srijeda, 16.04.2008.

Cibona je u 6. kolu Lige za prvaka pobijedila Cedevitu 93:81. Nakon izvrsnog prvog poluvremena (57:35), Vukovi su dopustili gostima da se vrate i učine susret zanimljivim. Preokret je ipak izostao, ponajviše zahvaljujući izvrsnom Damiru Mulaomeroviću....

Sam početak bio je izjednačen. Kao dominantan faktor pod oba obruča nametnuo se Franko Kaštropil (10 koševa, devet skokova i dvije blokade) u prvoj četvrtini, ali Cedevita je parirala vanjskim šutem. Dok nije zaradio brzu treću osobnu pogrešku, robusni centar zajedno s Coreyem Williamsom pobrinuo se da domaćin na prvi predah ode s prednošću (23:17).

Povratak na teren Chrisa Warrena donio je određenu dinamiku u igru Cibone. Najvrijednijii Vuk u drugoj četvrtini postigao je čak 13 koševa, a potporu je imao u šuterski raspoloženim suigračima. Cibona je u tom periodu ubacila čak šest trica i otišla na velikih +20 (44:24). Na drugoj strani, uz obrambene poteškoće, Cedevita se mučila i u napadu. God Shammgod nije uspijevao razigrati ni sebe ni suigrače, pa su neke akcije završvale izlaskom centra Žuže iz bloka na šut. Cibona je na poluvremenu vodila 57:35.

Slika 1 od 2.

Nakon što je promašio prvih sedam šuteva, Slaven Rimac s dvije je trice vratio puls Cedeviti. Košem uz prekršaj nadovezao se i Frano Čolak, pa su gosti uoči posljednjih deset minuta uspjeli smanjiti na 71:59. Serija se nastavila ubačajima Nine Primorca (71:64), a Cibona je preko Vukušića i Andrića nakratko zaustavila nalet gostiju (77:64).

Sa šest koševa Ryana Forehana Kellya Cedevita je stigla na -6 dvije i pol minute prije kraja. Primorac zatim u kontri gubi loptu, te na liniju slobodnih bacanja šalje Mulaomerović. Iskusni šuter je precizan za 86:78 na ulasku u posljednju minutu i to je prednost koju čak niti Cibona ne može prosuti. Mulaomerovićevom tricom sekundu prije sirene Vukovi su na kraju pobijedili 93:81.

Najbolji strijelac Cibosa bio je Warren s 18 koševa, Kaštropil je upisao 12 koševa i 12 skokova, dok je najimpresivniji bio Mulaomerović s 15 poena i 12 asistencija. Primorac i Forehan Kelly postigli su po 14 koševa za Cedevitu, a Čolak je registirao dvostruko-dvoznamenkasti učinak - 10 koševa i 13 uhvaćenih lopti.

Liga za prvaka, 6. kolo: Cibona - Cedevita 93:81.