Hrvatima mala minutaža

Kristian Hohnjec • srijeda, 16.04.2008.

Nakon All-star vikenda Grci su odradili 24. kolo domicilnog prvenstva. Od rezultata ističe se važna pobjeda PAOK u borbi za ostanak. Naši košarkaši dobili su pretežno malu minutažu uz ekvivalentan učinak...

Košarkaši nekad moćnog PAOK-a u Solunu su iznenadili Panellinios 62:58 i stigli do važne pobjede u borbi za ostanak. Ključne poena postigao je Michael, ne Jeffrey već Hakim, Jordan. Za goste, koje je sa 16 poena prevodio Tre Kelley, naš Damir Rančić odigrao je 11 minuta i ubacio jednu tricu.

Nakon što su nedavno iznenadili Olympiacos, Panioniosu isto nije prošlo za rukom protiv drugog giganta grčke košarke. Panathinaikos je uz 28 koševa Šarunasa Jasikevičiusa slavio 84:74. Andrija Žižić (šest poena, četiri skoka, dvije ukradene lopte) dobro je iskoristio 11 minuta na parketu, dok je Nikola Prkačin od Obradovića dobio tek 21 sekundu.

Do važnih bodova u borbi za ostanak stigao je i Josipovićev Kolossos. Na krilima bivšeg Mrava Kennya Taylora domaćin je u završnici svladao Egaleo 92:89. Ivo Josipović za 15 minuta logirao je pet poena (1/4 šut), dva skoka i dvije asistencije.

A1 Grčka liga, 24. kolo: PAOK - Panellinos 62:58; Panathinaikos - Panionios 84:74; Kolossos - Egaleo 92:89; Olympia - AEP 96:67; Almeco - Aris 59:70; Maroussi - AEK 71:62; Olympiacos - AEL 84:52.