Gužva na vrhu

Ivana Jurica • četvrtak, 17.04.2008.

Nakon 25. kola među trećeligaškim klubovima u Dalmaciji još je veća gužva na samom vrhu tablice. Vodeće Hrvace u Metkoviću su odigrale neodlučeno, što su Junak i Zagora iskoristili, te se domaćim pobjedama, približili na samo jedan, odnosno dva boda zaostatka. Pobjedu je upisao i Uskok, dok su najviše golova vidjeli gledatelji u Kaštel Sućurcu...

Na Gradskom stadionu u Sinju nogometaši Junaka upisali su još jednu pobjedu. S dva gola u mreži kući su ispraćeni Makarani. Mreža Kulića prvi se put zatresla minutu prije odlaska na odmor: Mario Midenjak glavom je loptu pospremio u mrežu. U 74. minuti domaći su igrači udvostručili svoju prednost: Vučković je iz blizine pogodio za 2:0. Pobjeda igrača Siniše Jalića mogla je biti i uvjerljivija, no, dobre prilike ostale su nerealizirane.

Čak sedam golova vidjeli su malobrojni gledatelji u kaštelanskom derbiju u kojem je 4:3 slavio domaći Jadran. Golijada je započela već u šestoj minuti kad je Komar goste doveo u vodstvo. Dvije minute poslije već je 1:1, Šarić je poslao prvu loptu iza leđa Milina. S prednošću su na odmor otišli domaćini jer je Alfirević u 37. minuti postigao svoj prvi gol. U 51. minuti Bonacin je pogodio za 3:1, dok je Škorput u 67. smanjio na 3:2. 13 minuta prije kraja Val je golom Bašića stigao do izjednačenja da bi pobjedu domaćinima svojim drugim golom donio Alfirević u 78. minuti.

Uvjerljivu pobjedu upisao je i Konavljanin na domaćem terenu protiv biogradskog Primorca (4:1). U 13. minuti Šmanjak je prvi poentirao, a svi ostali pogoci pali su u drugom poluvremenu. Guć je u 55. minuti povisio na 2:0. U 70. minuti gosti su preko Kurevije smanjili na 2:1, ali domaćin je s nova dva gola – Čeliković 76. i Zrilić 88. – potvrdio svoju pobjedu.

Na Klisu domaći je Uskok pobjedom nad stobrečkim Primorcem (2:1) začelje ljestvice ponovno prepustio GOŠK AC-u. Goreta je već u osmoj minuti domaće doveo u vodstvo. Primorac je izjednačio u četvrtoj minuti nastavka preko Serdarušića, a vrlo vrijedne bodove Uskoku osigurao je Peša golom u 66. minuti.

Omiš je na domaćem terenu bio vrlo uvjerljiv u susretu protiv Neretvanca (4:1). U prvom su dijelu mreže mirovale, a sve je nadoknađeno u drugom poluvremenu. Jurčević je u 53. minuti prvi naciljao mrežu Tunjića. Dvije minute potom u strijelce se upisao i Tomić. Da Silva je u 67. minuti povisio na 3:0, a Bilić u 74. na 4:0. Počasni gol za goste postigao je Mihaljević u 90. minuti.

Odlična igra i uvjerljiva pobjeda nad Dugopoljem Zagoru je skroz približila vodećem dvojcu. Do prednosti igrači Stipe Balajića došli su u 35. minuti golom Mile Čvelje. U prvoj minuti nastavka autogol Kerana donio je Unešićanima povećanje prednosti. Odličnu igru cijele momčadi svojim je drugim golom zaokružio Čveljo u 58. minuti susreta.

Županijski derbi između pločanskog Jadrana i dubrovačkog GOŠK-a nije ponudio neku veliku kvalitetu, ali ostvarenom pobjedom sigurno su zadovoljniji u Pločama. Domaćin je do prednosti stigao u 14. minuti golom svog najboljeg strijelca Zorana Karamatića iz jedanaesterca. U 51. minuti isti je igrač povisio na 2:0. Do kraja utakmice gosti su uspjeli postići jedan gol, Mandić u 89. minuti, ali na tome je i ostalo.

S minimalnih 1:0 Velebit je u Benkovcu pobijedio GOŠK AC. Domaćin je imao barem sedam-osam velikih prilika, no, samo je jedna lopta odsjela iza leđa gostujućeg vratara Vidakovića. Zbilo se to u 45. minuti kad je Kolić iskoristio asistenciju Ivana Perice i svojoj momčadi donio tri boda.

Lider Hrvace gostovao je u Metkoviću, ali na Igralištu iza Vage nije uspio doći do sva tri boda, završilo je neodlučeno (1:1). Gosti su do prednosti došli u 31. minuti kad je Ramljak dobro reagirao nakon udarca iz kuta. Šest minuta prije kraja utakmice Neretva preko Brečića poravnava rezultat. Hrvace su kući mogle sa sva tri boda, ali u posljednjim minutama udarcu Gabrila ispriječila se vratnica.

III. HNL – jug, 25. kolo:
Junak-Zmaj 2:0, Jadran (KS)-Val 4:3, Konavljanin-Primorac (B) 4:1, Uskok-Primorac 1929 4:1, Omiš-Neretvanac 4:1, Zagora-Dugopolje 3:0, Jadran LP-GOŠK (D) 2:1, Velebit-GOŠK AC 1:0, Neretva-Hrvace 1:1