Roko bez šansi

Ivor Krapac • subota, 19.04.2008.

Hrvatski tenis neće dobiti petog predstavnika u glavnom ždrijebu Masters Series turnira u Monte Carlu. Roko Karanušić doživio je uvjerljiv poraz u prvom kolu kvalifikacija...

Roko nije uspio parirati 13. nositelju Juanu Martinu Del Potru, 78. na Entry listi, koji je slavio s glatkih 6:3 i 6:2. Bilo je to ugodno popodne za 19-godišnjeg Argentinca, bez puno komplikacija na putu do pobjede.

Del Potro je u prvom setu obavio veći dio posla s dva breaka i odlaskom do 5:0, što Karanušić u nastavku nije mogao nadoknaditi. U drugom setu je Roko jedini bljesak imao privremenim nadoknađivanjem ranog zaostatka od 2:0, no nakon 2:2 više nije uzeo ni gem.

Vezane vijesti

Sa samo 43 % ubačenog prvog servisa, peti hrvatski reket nije ni mogao očekivati velike stvari protiv bolje rangiranog protivnika. Sve je bilo gotovo za sat i 13 minuta, a ovakav rasplet ostavio nas je s četiri hrvatska igrača u glavnom turniru. Idućeg tjedna pratit ćemo Ivu Karlovića, Ivana Ljubičića, Marina Čilića i Marija Ančića.