U očekivanju vodećih

Ivana Strahija • nedjelja, 20.04.2008.

Croatia i Dragovoljac igrat će tek sutra, dok su svi ostali odigrali svoje susrete. Neki su klubovi poput Kamena, Marsonije i Vukovara propustili iskoristiti priliku, dok su Imotski i Slavonac zgrabili sva tri boda.

Kamen se u Solinu nije ni malo dobro proveo, izgubili su rezultatom od 3:0. Sve se više čini da je strka od prije par tjedana, kad je Kamen bio na rubu ispadanja u posljednji rang natjecanja zbog prijetnje suspenzijom, bila pokazatelj realnog stanja u veličkoj ekipi, koja je sve bliže putu u treću ligu.

Perkovčani nastavljaju s pobjedama, i u ovom su kolu minimalcem slavili protiv inače boljeplasiranog Vinogradara. Oba su sastava na travnjaku stadiona Dobrevo igrala pomalo indisponirano, pa je odlučio svega jedan pogodak, onaj Bogdanovića, a u pogotku je sudjelovao i sudac Proleta, kojeg je lopta dotaknula na svom putu.

Kao i u Starim Perkovcima, i u Kutini su nogometaši igrali "pod ručnom". Županijski derbi Moslavine i Segeste pratilo je skoro tisuću gledatelja, koji ipak nisu nagrađeni prelijepim nogometom. Domaćini su do vodstva došli rano pogotkom Tolića, a Siščani se skoro do kraja susreta trse poravnati. To uspijeva Barnjaku tek u 84. minuti, no Segesta je bod u džepu imala svega četiri minute, kad Maruna pronalazi rupu u obrani gostiju i trese mrežu za 2:1.

Iznimnu su nadarenost za defanzivnu igru pokazali Mosorani u Puli. Predvođeni sigurnim vratarom Franićem Mosor je izborio bod, koji će im pomoći u borbi za ostanak. Kod domaćih je agilan bio jedino Žuljević, što dakako nije bilo dovoljno za pobjedu.

U Kostreni Brođani imaju za čime žaliti. Nakon parade promašaja domaćeg Pomorca Marsonija postiže pogodak pred istek prvih 45 minuta, kojeg sudačka trojka poništava, ali bez nekog jasnog razloga. Prilično demoralizirani time igrači Marsonije u drugom poluvremenu igraju nešto slabije, pa domaći lakše dolaze do gola.

Najviše je golova, ukupno pet, palo u Vukovaru, kao dokaz iznimne želje obiju momčadi da dođu do bodova. Poveli su gosti, no raspoloženi domaći Menzil poravnava, a isto je učinio i dvije minute pred kraj, nakon još jednog vodstva Imotskog. Račune je Vukovarcima pomrsio Rodić, koji je Vukovarcima u 90. minuti pokazao kako za njih ostanka u II HNL nema.

II HNL, rezultati 26. kola:
Istra 1961 - Mosor 0:0
Slavonac CO - Vinogradar 1:0 (1:0 Bogdanović 33.)
Pomorac - Marsonia 2:0 (1:0 Sretić 64., 2:0 Hodžić 75.)
Solin - Kamen Ingrad 3:0 (1:0 Božinović 2., 2:0 Čubrilo 29., 3:0 Pletikosić 74. 11 m)
Moslavina – Segesta 2:1 (1:0 Tolić 9., 1:1 Barnjak 84., 2:1 Maruna 88.)
Vukovar 91 – Imotski 2:3 (0:1 Rodić 21., 1:1 Menzil 41., 1:2 Žužul 51., 2:2 Menzil 88., 2:3 Rodić 90.)
20. travnja: Trogir - Croatia Sesvete, Hrvatski dragovoljac - Belišće