Gostima samo bod

Petar Plevnik • ponedjeljak, 21.04.2008.

Kao malo kad u dosadašnjem dijelu prvenstva, domaćini su bili negostoljubivi u 27. kolu Treće HNL Istok. U izravnom dvoboju za treće mjesto Nedelišće je svladalo Suhopolje, očekivane pobjede upisali su i prvoplasirani Grafičar Vodovod te prvi pratitelj Virovitica, dok se s gostovanja jedina neporažena vratila Slavija...

Kolo su još u petak derbijem otvorili Nedelišće i Suhopolje. Nakon blamaže sa sportskim iskaznicama u Đakovu, domaćini su se svojim navijačima iskupili pobjedom. Trenutak odluke dogodio se u 51. minuti, kada Dumenčić iznuđuje 11-erac, a najstrožu kaznu u pogodak pretvara Mihalic.

Nakon kiska u Starim Mikanovcima, nogometaši Grafičar Vodovoda na domaćem su se terenu protiv Slobode vratili pobjedama. Iako uvjerljivo posljednjeplasirani, gosti iz Varaždina pružili su neočekivano jak otpor. Domaćini su u vodstvo stigli u 13. minuti, zahvaljujući katastrofalnoj reakciji vratara Posaveca, koju u pogodak pretvara Čavar, dok je pobjedu Limunčića četiri minute prije kraja susreta potvrdio Jerković.

Domaću pobjedu upisao je i prvi pratitelj Grafičar Vodovoda, Virovitica. Vodstvo domaćinima dvije minute prije odlaska na odmor osigurao je Belobrk, da bi u nastavku susreta Ciglar s dva uspješno realizirana 11-erca, u 60. i 85. minuti, prekinio negativnu seriju od tri uzastopna poraza.

Identičnim rezultatom završen je dvoboj u Križevcima, gdje je istoimeni domaćina bio bolji od Čakovca. Već u petoj minuti S.Bukal je doveo domaćine u vodstvo, da bi 11 minuta kasnije Ivičić udvostručio prednost Križevčana. Konačnih 3:0 isti je igrač postavio u 73. minuti.

Vrlo bitnu pobjedu u nastavku borbe za očuvanje trećeligaškog statusa izborio je Višnjevac, koji je u susjedskom derbiju s 2:1 bio bolji od favorizirane Olimpije. Domaćini su u vodstvo stigli u 37. minuti pogotkom Kovača iz 11-erca, da bi dvije minute prije odlaska na odmor Tabak vratio stvari na početak. Do vrijedna tri boda domaćini su stigli u 59. minuti zahvaljujući pogotku Ižakovića.

Mirnije će u nastavak prvenstva i đakovačka Croatia, koja je sa 2:0 na domaćem terenu svladala Koprivnicu. Đakovčane je u vodstvo u 25. minuti doveo Jozipović, da bi više nego zasluženu pobjedu domaćina potvrdio Prskalo u 66. minuti.

Graničar je u Županji dugo lomio otpor gostiju iz Bjelovara, a za trud su Graničari nagrađeni u posljednjih 10 minuta susreta. Najprije je Blašković u 80. minuti doveo domaćine u vodstvo, da bi Delić tri minute prije kraja susreta postavio konačnih 2:0.

Jedini bod na gostovanju uspjeli su osvojiti nogometaši Slavije, koji su u lokalnom derbiju protiv Slavonije, odigranom pred 500-tinjak gledatelja u Požegi odigrali 1:1. Domaćini su u vodstvo stigli već u devetoj minuti preko Prpića, da bi gosti do boda stigli u posljednoj minuti susreta zahvaljujući pogotku Putrića.

Treća HNL Istok, 27. kolo, rezultati:
Nedelišće - Suhopolje 1:0, Križevci - Čakovec 3:0, Grafičar Vodovod - Sloboda 2:0, Virovitica - Mladost (C) 3:0, Višnjevac - Olimpija 2:1, Mladost (Ž) - Šokadija 2:1, Graničar - Bjelovar 2:0, Slavonija - Slavija 1:1, Croatia - Koprivnica 2:0.