Nemilosrdni domaćini

Ivana Jurica • ponedjeljak, 21.04.2008.

U svih devet utakmica 26. kola Treće lige jug pobjede su upisale domaće momčadi. Hrvace su s 2:0 slavile protiv Velebita, te su iskoristile poraze Junaka i Zagore odvojivši se na četiri, odnosno pet bodova prednosti uoči posljednjih osam kola. Na začelju su mjesta ponovno zamijenili GOŠK AC i Uskok…

Jedan pogodak Makaranima je bio dovoljan da pobijede Neretvu i dođu do jubilarne desete prvenstvene pobjede. Već u prvom poluvremenu igrači Darka Dražića mogli su više puta zatresti mrežu gostiju, no to je za nogom pošlo tek Goranu Jakiru u 75. minuti utakmice.

Hrvace su s dva gola u mreži kući ispratile Velebit. Tedi Surać u 19. minuti prvi je naciljao mrežu gostujućeg vratara Gluića. Udvostručenje vodstva stiglo je četiri minute prije odlaska na odmor. Domazet-Lošo srušen je u kaznenom prostoru, a siguran s bijele točke bio je A. Efendić.

Neizvjesnu utakmicu s pet golova vidjeli su gledatelji u Kaštel Gomilici. Domaćin se, na kraju, radovao pobjedi, kojom je posljednje mjesto prepustio kliškom Uskoku. Najzaslužniji za sva tri boda Kaštelana svakako je branič Jerko Tomić koji je postigao hat-trick. U 17. minuti Tomić je prvi put naciljao mrežu Stipkovića. U drugoj minuti drugog poluvremena izjednačenje: strijelac Oršulić. Samo šest minuta poslije Tomić domaćine ponovno dovodi u vodstvo, a Karamatić izjednačava u 60. Da sva tri boda ostanu na igralištu Jure Bakotić, svojim se trećim pogotkom pobrinuo Tomić u 76. minuti.

GOŠK je u Dubrovniku upisao prvu pobjedu u proljetnom dijelu sezone, iako nakon prvih 45 minuta nije izgledalo da će biti tako. Zagora je povela u 39. minuti golom Čvelje, s tim da je propustila realizirati još nekoliko odličnih prilika. Kazna je stigla u drugom poluvremenu: Vuleta je izjednačio u 52. minuti, a dvije minute poslije još je jednu loptu poslao iza leđa Mihaljevića. Unešićani su imali veliku priliku za izjednačenje, ali udarac Bumbaka s bijele točke obranio je Maksimović. Dubrovčani su pobjedu potvrdili golom Marinovića 11 minuta prije kraja susreta.

Pet pogodaka vidjeli su i gledatelji u Dugopolju gdje su domaćini s 3:1 bili bolji od Omiša. Do odlaska na odmor domaći igrači su preko H. i B. Balića pogodili mrežu gostiju. Već u 47. minuti Bilić je smanjio vodstvo Dugopolja, ali Keran je u 72. minuti i treću loptu poslao iza leđa Vukovića. Do kraja utakmice Omišani su uspjeli tek ublažiti poraz, Bilić je kaznio pogrešku domaćeg čuvara mreže Tokića.

Vrlo važne bodove upisao je i Neretvanac domaćom pobjedom nad Uskokom kojemu je sad odmakao na osam bodova. Junak utakmice bio je Nenad Vučković koji je dva puta naciljao mrežu Matka Kalinića. Već u šestoj minuti pogodio je prvi put, da bi u 35. minuti i drugi put zatresao mrežu gostiju s Klisa.

Stobrečki Primorac protiv Konavljanina stigao je do desete prvenstvene pobjede. U 22. minuti domaćin je došao do prednosti: Grančić je pogotkom okrunio lijepu akciju svoje momčadi. Početkom drugog poluvremena, u 54. minuti udvostručenje domaće prednosti: grešku Pažina iskoristio je Serdarušić koji je iskosa i drugu loptu poslao u mrežu. Gosti su smanjili u 66. minuti golom Pažina, ali do izjednačenja nisu uspjeli doći.

Jedan pogodak odlučio je pobjednika i u susretu biogradskog Primorca i kaštelanskog Jadrana. Strijelac je bio Antonio Mršić dvije minute prije odlaska na odmor. Mogli su domaćini i ranije do vodstva, no, dva se puta njihovim udarcima ispriječio okvir gola. I u drugom poluvremenu domaćin je više imao loptu u svom posjedu, imao je i nekoliko dobrih prilika, ali mreža Stipkovića nije se više tresla.

Sinjski su nogometaši poklekli na gostovanju u Kaštelima, domaći Val slavio je s 1:0. Igrači Siniše Jalića imali su u prvom poluvremenu nekoliko izglednih prilika, ali nisu ih iskoristili, kao i domaćini u posljednjoj minuti prvog dijela. U nastavku Škorput je već u 54. minuti pogodio mrežu Blaževića postavivši, pokazat će se kasnije, i konačan rezultat utakmice. Imao je Junak nekoliko prilika da dođe do izjednačenja, no, nije uspio, pa su bodovi ostali domaćinima.

III. HNL – jug, 26. kolo:
Zmaj - Neretva 1:0, Hrvace - Velebit 2:0, GOŠK AC - Jadran LP 3:2, GOŠK (D) - Zagora 3:1, Dugopolje - Omiš 3:2, Neretvanac - Uskok 2:0, Primorac 1929 - Konavljanin 2:1, Primorac (B) - Jadran (KS) 1:0, Val - Junak 1:0