Karlovac efikasan u derbiju

Goran Tomičić • ponedjeljak, 21.04.2008.

U derbiju 28. kola Treće HNL Zapad Karlovac je pred svojim navijačima uvjerljivo svladao Vrapče i zadržao tri boda prednosti ispred Lokomotive, koja je svladala Vrbovec...

Oko 400 gledatelja vidjelo je zanimljivu utakmicu Karlovca i Vrapča. Pamićeva momčad je već u početnim minutama mogla osigurati pobjedu, ali Deranja nije iskoristio dobru priliku, a greda je zaustavila udarac Raca. No, do prednosti su ipak došli gosti. Igrala se 25. minuta kad je Horvatin spretnom reakcijom svladao Skočibušića nakon lijepe kontre. Karlovac je izjednačio devet minuta kasnije, kad je Zvonko Pamić lijepim udarcem iz daljine iskoristio neopreznost gostujućeg vratara.

Karlovac je za novi pogodak trebao samo tri minute, a u 37. minuti je Fumić prekrasnim udarcem petom svladao Mičića. U drugih 45 minuta Karlovac je bio mnogo bolji i Vrapče više nije imalo izgleda. Alen Pamić je u 63. minuti odlučio utakmicu, a četiri minute prije kraja u strijelce se upisao i Prpić.

Lokomotiva je bez većih problema slavila protiv Vrbovca. Mesić je u devetoj minuti pogodio za prednost Ćukove momčadi, a najbolji strijelac lige je u 25. minuti postigao svoj drugi pogodak. U 35. minuti Gavrić je prekrasnim udarcem s više od 35 metara svladao Jozića i smanjio rezultat. Pobjedu Lokomotive osigurao je Mesić svoj trećim pogotkom u 59. minuti, a konačnih 4:1 je u 68. minuti postavio Mesarić.

Rovinj je pobjedom protiv Istre osigurao ostanak, a momčad iz Pule u posljednjih šest kola očekuje teška borba za zadržavanje trećeligaškog statusa. Jedini pogodak je postigao Omar Abuselyana u 50. minuti. Bila je ova prva domaća utakmica Rovinja na igralištu u Rovinjskom Selu, budući da se teren u Rovinju obnavlja zbog priprema reprezentacije.

Na domaćem terenu je otpisani Žminj iznenadio Rudeš. Herek je u devetoj minuti uposlio Zeleniku, koji je donio prednost gostima. No, već šest minuta kasnije Rabac je izjednačio nakon asistencije Peteha. U 30. su domaći osigurali prvu proljetnu pobjedu, a Rabac je postigao svoj drugi pogodak, dok je Peteh opet bio asistent.

U zanimljivoj utakmici Nehaj je svladao Polet. Gosti iz Buševca bili su bolji, ali nisu iskoristili nekoliko dobrih prilika. U 56. minuti Hasanbegović je ubacio, a Hajdini je bio precizan za prednost domaćina. Nehaj je u 71. minuti ostao bez isključenog Lopca, ali je Vukelićeva momčad i s igračem manje osigurala pobjedu. Swast je šest minuta kasnije iskoristio neopreznost svog čuvara i svladao Kobetića za 2:0. Rožić je lijepim udarcem smanjio odmah u sljedećem napadu, ali Polet nije mogao do izjednačenja.

HAŠK je u derbiju začelja svladao Dragu i malo se odvojio od zone ispadanja, dok su gosti ostali na pretposljednjem mjestu. Već u drugoj minuti Gaćeša je prošao kroz nesigurnu obranu Drage i donio prednost domaćinu, a Perić je u devetoj minuti glavom povisio rezultat. U 52. minuti Ćorić je otklonio i posljednju dvojbu, a Bubnić je smanjio pet minuta kasnije lijepim udarcem s 25 metara. Gaćeša je u 75. minuti pronašao Podravca, a on je pogodio za konačnih 4:1.

Radnik i Jadran podijelili su bodove. Mihalj je u 16. minuti najbolje reagirao nakon kornera i Radnik je imao prednost. Jadranu je bod donio Flego u 43. minuti efektnim udarcem s više od 30 metara. Rudar je minimalno svladao Novalju, a jedini strijelac je u 78. minuti bio Fejzić.

Šest pogodaka vidjeli su gledatelji dvoboja Orijenta i Lučkog. Jonjić je u 29. minuti donio vodstvo gostima, a Gerc je izjednačio već tri minute kasnije. U 52. minuti Gerc je svojim drugim golom doveo Orijent u prednost, koju je u 60. minuti povisio Ljubović. De Souza je dvije minute kasnije postigao četvrti pogodak domaćina, a konačnih 4:2 je u 80. minuti postavio Duspara.

Treća HNL Zapad, 28. kolo
Karlovac - Vrapče 4:1, Lokomotiva - Vrbovec 4:1, Rovinj - Istra 1:0, Žminj - Rudeš 2:1, Nehaj - Polet 2:1, HAŠK - Draga 4:1, Radnik - Jadran 1:1, Rudar - Novalja 1:1, Orijent - Lučko 4:2.