Vodeni sportovi

Jug neočekivano nemoćan

Tea Lokas • četvrtak, 24.04.2008.

Mladost je u trećoj utakmici doigravanja za hrvatskog prvaka u vaterpolu iznenađujuće svladala dubrovački Jug na gostujućem terenu i tako izborila prednost pred još jedan uzvrat u Zagrebu u kojem Jugu neće biti nimalo lako vratiti sve propušteno u današnjoj utakmici...

Jug CO - Mladost 7:8 (1:2, 2:3, 1:1, 3:2)

Dubrovnik, bazen u Gružu.

Jug CO: Vićan, Hrošik 1, Bošković 2, Pecotić, Joković 1, Smodlaka, Marković 1, Bušlje, I. Sukno, Dobud, Drobac, Obradović 1, Car, S. Sukno 1. Trener: Nikolić.

Mladost: Pavić, Burić 2, Smith, Vrdoljak 1, Iosep, Franković 2, Antonijević 1, Đogaš, Karač 1, Muslim, Buljubašić, Franičević, Babić, Lončar 1. Trener: Bonačić.

Suci: Periš (Split) i Franulović (Rijeka)

Treća utakmica hrvatskog derbija započela je uobičajeno, uz veliki broj pogrešaka u napadu s obje strane te jake obrane koje nisu dopuštale prodor protivnika sve do sredine prve četvrtine. Tek u četvrtoj minuti prvog dijela prva je momčad došla do vodstva; Mladost je preko efektnog pogotka Burića koji je ugurao loptu iza leđa Vićana načela utakmicu, a Jug je pokušao u sljedećem napadu uzvratiti, no Obradović je neprecizan iz neposredne blizine.

Jug je do prvog gola došao preko peterca kojeg je majstorski izborio Smodlaka, a realizirao Miho Bošković. Na 2:1 povisio je Frano Karač, a do kraja prve četvrtine nastavljeno je nizanje pogrešaka, a se Jug posebno istaknuo jedino neiskorištenim igračima više (0/3), dok je Mladost nastavila svoju izuzetno čvrstu igru u obrani.

Po prvi put Mladost dolazi na tri razlike u drugoj četvrtini kada Antonijević petercem svladava inače odličnog Vićana. Obradović i Bošković potrudili su se vratiti rezultat na -2 odličnim šutevima izvana koji su završili u mreži, a posljednji napad pred odmor pripao je Mladosti, no Vićanove obrane na nivou ponovno spašavaju Jugaše.

Nakon dodjele poklona našim svjetskim rekorderima također u bazenu, Sanji Jovanović i Mihovilu Španji, nastavak je ponudio istu priču. Loša realizacija napada s obje strane, jaki obrambeni zidovi i pogodak Mladosti tek u petoj minuti nastavka. Mladost je svoju iznenađujuće nadmoćnu igru u Dubrovniku okrunila i pogotkom reprezentativnog junaka Vrdoljaka koji je na isti način paprio Dubrovčanima u prethodnoj utakmici u Zagrebu.

S tri na dva razlike smanjuje Hrošik, a u posljednjoj minuti treće četvrtine Smith griješi za Mladost i daje priliku Dubrovčanima da u posljednju dionicu susreta uđu s jednim golom zaostatka. No, Boškovićev projektil završava u bloku, a Obradović puca pokraj gola te tako Zagrepčani u zadnjih osam minuta ulaze s ugodnom prednosti od dva pogotka.

Najbolji igrač Juga u Zagrebu, Pavo Marković, vraća Jug na 6:5, a nedugo nakon Mladost petercem održava prednost. Cijeli Gruž diže se na noge kada Sandro Sukno poravnava rezultat na 7:7, no kao i prvim pogotkom na utakmici, Burić smiruje zahuktali Gruž i Mladosti poklanja teško izborenu prednost od 2:1 pred susret u domaćem bazenu na Savi.