Eintracht Frankfurt 1:1 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Bod Kovaču i Petriću

Petar Plevnik • petak, 25.04.2008.

Nakon prošlotjedne pauze zbog finala Kupa, Bundesligaši su se vratili prvenstvenim obvezama. U prvom susretu 30. kola Eintracht i Borussia podijelili su bodove u Frankfurtu...

Kao i u susretu finala Kupa protiv Bayerna, trener Borussije Thomas Doll odlučio je i u Frankfurtu od prve minute ukazati povjerenje Robertu Kovaču i Mladenu Petriću, koji su na terenu Commerzbank Arene proveli svih 90 minuta.

Nakon tvrdih, taktičkih, prvih 45 minuta završenih bez pogodaka, otvaranje drugog dijela ponudilo je bolju sliku. Samo 42 sekunde igre u nastavku susreta trebalo je Eintrachtu da stigne u vodstvo. Ochs je ubacio u 16-erac gostiju, a Köhler glavom s 10-ak metara zabija za vodstvo Eintrachta.

Na odgovor Borussije čekalo se nepunih pet minuta. Igrala se 51. minuta kada Kruska u 16-ercu domaćina odlično pronalazi Blaszczykowskog, a poljski reprezentativac pogađa za 1:1. Samo dvije minute kasnije Borussia je mogla do potpunog preokreta, nakon što je Dede odlično ubacio za Petrića, no hrvatski reprezentativac iz dobre pozicije puca glavom ravno u Prolla.

Do kraja susreta Borussia je bila nešto angažiranija momčad, no bolje prigode doći do pobjede imao je Eintracht. Ziegler je u 85. minuti dobro regirao na pokušaj Caioa iz blizine, da bi dvije minute kasnije vratar gostiju sjajnom intervencijom izvadio udarac Ochsa ispod same vratnice i sačuvao gostima zasluženi bod.