Austria Beč u Kupu Uefa

Goran Tomičić • subota, 26.04.2008.

Bečka Austria je u posljednjem prvenstvenom kolu svladala Wacker i izborila plasman u Kup Uefa. Austriju će u Intertoto kupu predstavljati Sturm, koji je pobjedom protiv Austrije Kärnten izborio četvrto mjesto...

Wacker je u Beču poveo već u petoj minuti, kad je Kolousek iz lijepo izvedenog slobodnog udarca svladao Fornezzija. Gosti su odigrali iznenađujuće dobro, ali nakon isključenja Samwalda u 69. minuti više nisu imali izgleda. Sariyar je izjednačio odmah iz tog slobodnog udarca, a domaći su već u 74. minuti osigurali Kup Uefa. Ačimović je pronašao Sulimanija, koji iz blizine nije propustio veliku priliku. Željko Pavlović je ostao na klupi.

Prödl je u 31. minuti donio Sturmu prednost protiv Austrije Kärnten, a domaći su povisili osam minuta kasnije preko Haasa. Bukva je smanjio u posljednjoj minuti prvog dijela, ali Sturm je već u 49. minuti potvrdio Intertoto kup, a strijelac je bio Kienzl. Rapid je sezonu završio pobjedom u gostima protiv Rieda, a jedini strijelac je u 31. minuti bio Hoffer. Bazina je odigrao cijelu utakmicu, a Tokić nije bio u konkurenciji za sastav.

Altach i Salzburg su u nevažnoj utakmici podijelili bodove. Gosti su poveli u posljednjoj minuti prvog dijela, kad je Leitgeb dugom loptom pronašao Vonlanthena, koji je snažnim udarcem s desetak metara poslao loptu u domaću mrežu. Jacqua je u 68. minuti izjednačio iz slobodnog udarca. Niko Kovač i Manuel Pamić su odigrali cijelu utakmicu.

Mattersburg je pogotkom Kovriga u 48. minuti pobijedio LASK. Čavlina i Vastić su odigrali cijelu utakmicu, a Mijatović nije bio niti na klupi.

T-Mobile Bundesliga, 36. kolo
Austria Beč - Wacker 2:1, Sturm - Austria Kärnten 3:1, Ried - Rapid 0:1, Altach - Salzburg 1:1, Mattersburg - LASK 1:0.