Očekivano do naslova viceprvaka

Ivana Strahija • subota, 26.04.2008.

Premda su u posljednjih nekoliko susreta Čakovčani igrali ispod svoje razine, visokom pobjedom nad Bjelovarom su i matematički potvrdili osvajanje 2. mjesta lige, i titule viceprvaka, koja im je prošle godine za dlaku izmakla.

Perutnina Pipo IPC – Bjelovar 42:31 (23:11)

Čakovec, dvorana GOC-a, suci: Sarajlić, Vukušić

Perutnina Pipo IPC: Bagarić 5, Arnaudovski 7, Raković 6, Varga 4, Balog 1, Vidaković 4, Zadravec 2, Turk 5, Mesarić 2, Krajner 1, Herman 4, Belčić 1

Obrane: Lončar 7, Šego 11
Sedmerci: 3/4
Isključenja: 4 minute

Bjelovar: Golub 4, Obran 2, Tandara 4, Jurjević 4, Muić 2, Šonjić, Pavić 3, Šokec, Taras 5, Prinić 5, Gavranović 2, Mateković

Obrane: Janđel 5, Zozoli 2
Sedmerci: 3/6
Isključenja: 6 minuta

Bjelovar, već sada stanovnik nove 1. B lige, unaprijed je bio upisan i za "odstrel" u Čakovcu, kojem su samo dva boda nedostajala da i matematički potvrdi plasman na drugo mjesto ljestvice. Međimurski su rukometaši u susret ušli "napaljeni", o čemu najbolje svjedoči podatak kako je gostujuća ekipa do prvog pogotka došla tek u 7. minuti kad domaćeg vratara konačno svladava Pavić.

Priključak, kakav-takav, Bjelovar drži do 19. minute, da bi tada Perutnina serijom 6-1 došla do +9, s dva pogotka Bagarića, dva Varge i po jednim Rakovića te Mesarića. Tako su čak s igračem manje na parketu (isključen je Arnaudovski) domaći došli do nedostižne prednosti.

U drugom dijelu slična priča, s time da su se gosti iz Bjelovara, nakon kratkog popuštanja u redovima Perutnine, "približili" na –7 u 41. minuti. Domaćima kao da je takav rezultat trebao da se malo trgnu, pa u novoj seriji od pet pogodaka vraćaju +12. Do kraja se susreta Bjelovar trudio, no najbolje što su mogli je bilo smanjiti na finalnih 42:31.

Nakon što su čestitali jedni drugima, Čakovčani su se u mislima već okrenuli duelu u srijedu, u kojem će na parketu dvorane Graditeljske škole ugostiti najbolju ekipu Hrvatske, momčad Croatia osiguranja. Bit će to prilika za lijepu igru bez pritisaka, no visok poraz iz prvog dijela prvenstva, kad također na leđima Čakovčanaca nije bilo tereta, nije najbolja najava sraza prvog i drugog na ljestvici.

Trener Vladimir Canjuga ipak je uvjeren kako će njegova momčadi dati sve od sebe: "Moju je mladu ekipu teško motivirati na slabe protivnike, ili utakmice koje nisu od nekakve presudne važnosti. Mislim da ih protiv Zagreba neću morati tjerati na stopostotni angažman. Jedina mi je želja da s Croatia osiguranjem odigramo bez lošeg suđenja, koje nas može pokositi, nego da bude kao u Murskom Središću prije dvije godine, kad smo s svega –3 dobro isprepadali Zagrepčane."