Rekord Zagore, Hrvace poražene u Pločama

Ivana Jurica • ponedjeljak, 28.04.2008.

Unešićka Zagora, nakon pobjede nad kaštelanskim GOŠK-om, nastavila je veliku seriju bez primljenog pogotka na svom Borovištu. Ta serija traje već 1036 minuta ili više od 11 utakmica. U iznimno efikasnom kolu vodeće Hrvace poražene su na gostovanju kod pločanskog Jadrana, pa je na vrhu ponovno velika gužva. I na dnu ljestvice vlada velika neizvjesnost, veliku bitku za pretposljednje mjesto vode Uskok i GOŠK AC …

U susretu dvaju klubova iz sredine ljestvice domaći Val je s 4:2 bio bolji od Makarana. Već u šestoj minuti Škorput je prvi put loptu poslao iza leđa gostujućeg vratara. Deset minuta poslije već je bilo 2:0 – u strijelce se upisao Tomas. U 37. minuti i treća je lopta završila iza leđa KulićaHrvoje Čota pogodio je njegovu mrežu. Drugo poluvrijeme donijelo je malo opuštanje domaćih igrača, pa je Zmaj pogocima Adriana u 75. i Bušelića u 82. zaprijetio i izjednačenjem, no, sve je dvojbe oko pobjednika riješio Komar golom u 89. minuti.

Raspoloženi su bili i Sinjani koji su s 5:1 pobijedili biogradski Primorac. Midenjak je već u 11. minuti iz kaznenog udarca svoju momčad doveo u vodstvo. 13 minuta poslije Midenjak je ponovno zatresao mrežu gostiju. Početkom nastavka Sablić je i treću loptu poslao iza leđa Pavića. U 57. minuti Kurevija je smanjio prednost na 3:1. Brazilac Wagner Cruz u 64. minuti je povisio na 4:1, a konačan rezultat postavio je Peraić u 75. minuti.

Jedini remi u ovom kolu vidjeli su gledatelji u Kaštel Sućurcu. Domaći Jadran do prednosti je došao već u prvoj minuti utakmice iz kaznenog udarca koji je sigurno realizirao Šukurević. Na isti način gosti su došli do izjednačenja: Elez je u 17. minuti izjednačio rezultat. Najveću priliku za novi pogodak domaćini su propustili u 72. minuti, no, udarcu Poljaka ispriječio se okvir gola. Imali su i gosti svoje prilike, ali domaći vratar Vidić bio je na pravom mjestu.

Najveću pobjedu u ovom kolu upisao je Konavljanin na domaćem terenu protiv Neretvanca (5:0). Čak četiri pogotka u pobjedu svoje momčadi ugradio je Vlaho Radičević, prvi strijelac lige. Prvu je loptu u mrežu gostujućeg vratar poslao u 21. minuti. Šest minuta prije odlaska na odmor iz kaznenog je udarca udvostručio prednosti svoje momčadi. U 58. i 72. minuti ponovno je naciljao mrežu Tunjića. Konačan rezultat postavio je Šmanjak u 68. minuti.

Važnu pobjedu upisao je i kliški Uskok u utakmici s Dugopoljem. Jedini pogodak pao je četiri minute prije odlaska na odmor: Barišić je, nakon slobodnog udarca Gorete, iz peterca loptu poslao u mrežu.

Šest pogodaka vidjeli su i Omišani u utakmici protiv dubrovačkog GOŠK-a. U prvih 20 minuta domaćini su, odnosno Tomislav Bilić, već dva puta matirali gostujućeg vratara. U 55. minuti Bilić je i treću loptu poslao iza leđa Maksimovića. Diego je u 60. minuti povisio na 4:0. Do kraja utakmice Dubrovčani su pogocima Hodžića u 63. i Marinovića u 80. minuti uspjeli ublažiti poraz.

Zagora je u slavljeničkoj atmosferi s 4:0 pobijedila GOŠK AC. Još od 5. kola i domaćeg poraza od biogradskog Primorca (0:1) momčad Stipe Balajića nije primila gol na svom Borovištu. Zasluga je to cijele momčadi, a prvenstveno dvojice čuvara mreže – Mrčele i Mihaljevića. U utakmici protiv Kaštelana prvo ime bio je Mile Čveljo koji je postigao čak tri gola (10., 50., 79.), dok je jedan dodao Šiklić u petoj minuti. Sljedeće kolo nudi veliki derbi: Zagora gostuje kod Hrvaca.

Hrvace su u Pločama bez jednog boda ostale u posljednjoj minuti utakmice. Domaćine je u vodstvo doveo Zoran Karamatić u desetoj minuti. Sedam minuta poslije Surać je pogodio za izjednačenje. Krstičević je u 55. minuti domaću momčad ponovno doveo do prednosti. 20 minuta poslije Hrvace ponovno stižu do izjednačenja: Domazet-Lošo naciljao je mrežu domaćeg vratara Stipkovića. I kada se činilo da će susret završiti bez pobjednika, gostujući vratar Grčić je pogriješio što je Karamatić iskoristio, zatresao je mrežu gostujuće momčadi i sva tri boda ostavio domaćinima.

Velebit je, iako oslabljen, protiv Neretve stigao do 11. prvenstvene pobjede (2:1). Gosti su poveli u 70. minuti preko Šutala. Domaćini su do tada propustili više izglednih prilika, no, vrlo su brzo izjednačili. Već u idućoj minuti Ivan Vrcić poravnao je rezultat. A da bodovi ipak ostanu domaćinima pobrinuo se Gojko Uskok koji je glavom u 80. minuti zatresao mrežu Tolića.

III. HNL – jug, 27. kolo:
Val - Zmaj 4:2, Junak - Primorac (B) 5:1, Jadran (KS) - Primorac 1929 1:1, Konavljanin - Neretvanac 5:0, Uskok - Dugopolje 1:0, Omiš - GOŠK (D) 4:2, Zagora - GOŠK AC 4:0, Jadran LP - Hrvace 3:2, Velebit - Neretva 2:1.