Gospićanima slatko slavlje u Splitu

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 28.04.2008.

Malonogometaši Gospića proslavili su slatku pobjedu na terenu svog najvećeg rivala Split Brodosplit Inženjeringa. U finalnoj utakmici Hrvatskog kupa Gospićani su slavili na Gripama i po prvi put se okitili ovim trofejem...

Gospić je pobjednik Hrvatskog malonogometnog kupa za sezonu 2007/08. U spektaklu koji se održao u "hramu hrvatskog malog nogometa", maloj dvorani splitskih Gripa, Gospićani su s 5:2 pobijedili svog najvećeg rivala Split BI i po prvi put u klupskoj povijesti podignuli ovaj trofej.

Gospićane je u prednost doveo Ibrišimović u 3. minuti, izjednačio je Bajrušović u 9., a novo vodstvo gostima donio Hertl u 13. Ključan period bio je prvi dio drugog poluvremena, kad Gospić pogocima Tomičića i Drndića odlazi na neuhvatljivih 1:4. Do kraja su još Bajrušović i Drndić postavili konačnih 2:5.

Za najboljeg igrača završnog turnira proglašen je Gospićanin Patrik Drndić, a najbolji strijelac je Splićanin Duje Bajrušović. Treće mjesto osvojla je momčad drugoligaša Novog Marofa, koja je s 2:0 pobijedila prvoligaša Potpićana.