Karlovac uvjerljiv, Lokomotiva ne posustaje

Goran Tomičić • ponedjeljak, 28.04.2008.

Karlovac je u gostima uvjerljivo svladao Istru i pet kola prije kraja sezone zadržao tri boda prednosti ispred Lokomotive, koja je pobijedila Dragu. Momčadi sa začelja su doživjele nove poraze...

Zvonko Pamić je u 21. minuti bio precizan s bijele točke i Karlovac je poveo u Puli. Devet minuta kasnije je Rac odlučio utakmicu, a u 53. minuti se i Križman upisao u strijelce. Pamićeva momčad je nastavila dominirati i M. Barić je u 69. minuti povisio na 4:0, a jedini strijelac za domaće je u 82. minuti bio Pekica iz kaznenog udarca.

Draga je jako dobro odigrala protiv Lokomotive, koja je za vodstvo trebala čak 59 minuta. No, onda je Martinac iznudio kazneni udarac, a Mesić nije pogriješio s bijele točke. Gosti su 15 minuta kasnije preko Viševića osigurali pobjedu, ali igra je bila daleko od očekivane.

Uvjerljivo je poražena i treća momčad sa začelja, što je borbu za ostanak ostavilo otvorenom. Vrapče je na domaćem terenu povelo protiv HAŠK-a golom Halužana u 45. minuti, a Panza je 20 minuta kasnije s bijele točke osigurao pobjedu. Domaći su za novi pogodak opet trebali 20 minuta, a u 85. minuti je pogodio Antunović.

Zanimljiva situacija dogodila se u dvoboju Rudara i Orijenta. Naime, vratar domaćina je bio 43-godišnji Mirko Prskalo, a mrežu Orijenta je branio njegov sin Andrej. Minimalna pobjeda je pripala domaćina, a jedini pogodak je u 50. minuti postigao Okić lijepim lobom s desetak metara.

Žminj je uvjerljivo poražen u Vrbovcu. Domaći su poveli već u desetoj minuti sjajnim udarcem Badića s tridesetak metara, a devet minuta kasnije je povisio Tihomir Nosek, koji se u strijelce upisao i u 30. minuti. Rezultat 3:0 je na semaforu stajao do 75. minute i pogotka Rajića, koji je 11 minuta kasnije postigao svoj drugi pogodak. Strijelac za konačnih 6:0 je bio Nosek iz kaznenog udarca u 88. minuti.

Jadran i Lučko su podijelili bodove. Galić je u 14. minuti ubacio iz slobodnog udarca, a Šoljić je glavom pogodio za prednost gostiju. Jadranu je bod donio Grgurić šest minuta prije kraja.

Polet je očekivano svladao Rovinj. Domaći su poveli preko Rožića u desetoj minuti, a isti igrač je osam minuta kasnije svojim drugim pogotkom povisio rezultat. Bačić je u 34. minuti smanjio s bijele točke i utakmica je do same završnice bila otvorena. Obje momčadi su imale nekoliko neiskorištenih prilika, a onda je Talijanac u posljednjoj minuti pogodio za konačnih 3:1. Gusak je u 13. minuti donio Rudešu pobjedu protiv Radnika. U borbenoj utakmici je bilo nekoliko prilika na obje strane, ali se rezultat više nije mijenjao.

U 57. minuti je Plecić uposlio Tadića i Novalja je povela protiv Nehaja. Datković je 11 minuta kasnije asistirao Oremušu, koji je potvrdio pobjedu Novalje.

Treća HNL Zapad, 29. kolo
Istra - Karlovac 1:4, Draga - Lokomotiva 0:2, Vrapče - HAŠK 3:0, Rudar - Orijent 1:0, Vrbovec - Žminj 6:0, Jadran - Lučko 1:1, Polet - Rovinj 3:1, Rudeš - Radnik 1:0, Novalja - Nehaj 2:0.