Longin i Perković ponovno uspješni

Sanja Čalić • utorak, 29.04.2008.

U 33. kolu njemačke lige momčad EWE Basketsa nije dopustila posljednjeplasiranoj S.City Jeni da napravi iznenađenje i osvoji bodove u Oldenburgu, dok je vodeća Alba novom pobjedom zadržala vrh prvenstvene ljestvice…

S.City Jena pružala je vrlo dobar otpor EWE Basketsima, no domaći su u trećoj dionici prelomili susret u svoju korist limitiravši posljednjeplasiranu momčad prvenstva na svega devet poena čime su stvorili prednost koju gosti nisu uspjeli dostići (76:57). Značajan doprinos novoj pobjedi momčadi iz Oldenburga dao je Branimir Longin (12 poena, dva skoka), dok je Jasmin Perković za 17 minuta provedenih na parketu zabilježio devet poena i tri skoka.

U derbiju dvaju najbližih Albinih pratilaca Artland Dragonsi bili su uspješni na gostovanju kod Giantsa iz Leverkusena u susretu u kojem se vodila vrlo neizvjesna borba, no gostujuća je momčad, ponajprije zahvaljujući McIntoshu i Chubbu, u trećoj četvrtini odmakla na razliku koju je presudila pobjednika (87:95).

Brose Basketsi očekivano su slavili nad TBB Trierom (95:71), dok je Alba do poluvremena uspjela Walter Tigersima stvoriti zaostatak koji je bio nedostižan za domaću momčad u čijim je redovima sjajnu rolu odigrao Merriex (28 poena, 13 skokova), no sam protiv vodeće momčadi prvenstva nije mogao (62:70).

Uvjerljivi su u ovom kolu bili i digibu Basketsi, unatoč tome što ih od Bremerhavena dijeli pet pozicija na ljestvici (89:75). Domaćini su već u prvoj dionici ostvarili 17 poena prednosti koje su, unatoč pokušajima povratka u igru Bremerhavena, sačuvali do kraja, u čemu je značajno pridonio vrlo raspoloženi Esterkamp (25 poena, sedam skokova).

Iako je ratiopharm Ulm na ulasku u posljednju četvrtinu imao sedam poena prednosti na svojoj strani, furioznom završnicom koja je u njihovu korist okončana rezultatom 30:10, Dt. Bank Skylinersi anulirali su vodstvo svojih protivnika i zadržali bodove u svojim rukama (82:69). I Telekom Basketsi su bili uspješni na domaćem parketu, u srazu s Köln 99ersima pobjedu su odnijeli nakon mnogo bolje odigrane posljednje dionice (88:71).

Najneizvjesnije bilo je u Göttingenu, u susretu kojeg su obilježile izmjene u vodstvu nakon svake četvrtine, NY'er Phantomsi uspjeli su dodati nove bodove na svoj konto svladavši minimalnom razlikom domaću momčad (88:90). Za razliku od njih, bez puno muke je pobjedu izborio i EnBW Ludwigburg koji je na svom parketu dominirao većim dijelom susreta protiv Lti Giessen 46ersa (89:67).

Njemačka liga, 33. kolo: EWE Baskets – S. City Jena 76:57, Dt. Bank Skyliners – ratipharm Ulm 82:69, Bayer Giants Leverkusen – Artland Dragons 87:95, digibu Baskets – Bremerhaven 89:75, Telekom Baskets – Köln 99ers 88:71, EnBW Ludwigsburg – Lti Giessen 46ers 89:67, BG 74 Göttingen – NY'er Phantoms 88:90, Walter Tigers – Alba Berlin 62:70, Brose Baskets – TBB Trier 95:71