Grafičaru osječki primat, treće poluvrijeme u Križevcima

Petar Plevnik • petak, 02.05.2008.

Pet kola prije kraja prvenstva Treće HNL Istok situacija na vrhu je nepromijenjena. Vodeći Grafičar Vodovod slavio je protiv Olimpije u osječkom derbiju, dok je drugoplasirana Virovitica odnijela sva tri boda iz Križevaca, u susretu koji je imao "treće poluvrijeme"...

Najviše pozornosti privukao je susret u osječkoj Retfali, gdje su snage odmjerili osječki rivali, domaći Grafičar Vodovod te Olimpija. Gosti iz Donjeg Grada bolje su ušli u susret te već u 10. minuti preko Živkovića dolaze u vodstvo. U 22. minuti svoju klasu još je jednom dokazao Marijan Vuka, koji donosi Grafičaru izjednačenje. U nastavku susreta najprije Knežević u 66. minuti zabija za 2:1, da bi zasluženu pobjedu Limunčića pogotkom iz 11-erca u 74. minuti potvrdio Vuka.

Očekivano uzbudljivo bilo je u Križevcima, gdje je istoimeni domaćin dočekao drugoplasiranu Viroviticu. Domaćini su u vodsto stigli preko Mešnjaka u 17. minuti, da bi za goste izjednačio Belobrk u 34. minuti. U nastavku susreta gosti su stigli do sva tri boda i to zahvaljujujući pogotku Trupca u 79. minuti, a o tome kakvo je bilo suđenje u Križevcima dovoljno govori i podatak da je sudačka trojka na čelu s Alenom Sabljakom iz Vukovara pod policijskom pratnjom napustila stadion u Križevcima.

Usluge policije srećom nisu bile potrebne u Suhopolju, gdje je istoimeni domaćin uvjerljivo slavio protiv Koprivnice. Mrežu gostiju u 39. minuti s bijele točke načeo je Tomislav Pavličić, da bi zasluženu pobjedu domaćina potvrdio Stipe Buljan pogocima u 78. i 82. minuti.

Još uvjerljive na domaćem je terenu bilo Nedelišće, koje je posljednjeplasiranoj Slobodi zabilo četiri laka komada. Račun je već u osmoj minuti otvorio Vibovec, da bi Golubić u 26. minuti udvostručio prednost domaćina. Isti je igrač strijelac za 3:0 u 75. minuti, da bi konačnih 4:0 postavio Belović u posljednoj minuti susreta.

Najviše pogodaka vidjeli su gledatelji u Đakovu, gdje je domaća Croatia u susjedskom derbiju protiv Šokadije slavila s 5:2. Domaćini su na odmor otišli s 2:0 zahvaljujući pogocima Novoselića i Čavale, da bi početkom nastavka Radoš i Prskalo riješili sve dvojbe oko pobjednika. Opuštanje domaćina koristi Belan te s dva pogotka ublažuje poraz gostiju, da bi konačnih 5:2 postavio Prskalo u 71. minuti.

S odličnim proljetnim igrama nastavio je Višnjevac, koji je bio bolji od još jednog konkurenta u borbi za ostanak u ligi Čakovca. Domaćini su u vodstvo stigli u 39. minuti preko Rončevića, da bi Ižaković u 77. minuti najavio pobjedu Višnjevčana. Gosti su u 89. minuti tek uspjeli ublažiti poraz zahvaljujući pogotku Mlinarića.

Problema oko očuvanja trećeligaškog statusa pak nemaju u Županji, gdje je Graničar s 2:0 bio bolji od gostiju iz Cernika. Mladost je odolijevala napadima domaćina sve do 84. minute kada Blašković pronalazi put ka mreži gostiju, da bi isti igrač tri minute kasnije potvrdio pobjedu Graničara.

Do važnih bodova u Požegi stigao je Bjelovar. Iako je otpisana Slavonija u vodstvo stigla već u sedmoj minuti pogotkom Reze, gosti u nastavku dolaze do preokreta. Pečar najprije u 49. minuti zabija za 1:1, da bi isti igrač u 77. minuti osigurao Bjelovarcima vrijedna tri boda u borbi za očuvanje trećeligaškog statusa.

Jedina podjela bodova viđena je u Ždralvovima, gdje su snage odmjerili domaća Mladost i Slavija. Gosti iz Pleternice u vodstvo su stigli preko Zlomislića u 78. minuti, da bi domaćine poraza spasio Pleić pogotkom minutu prije kraja susreta.

Treća HNL Istok, 29. kolo, rezultati:
Graničar - Mladost (C) 2:0, Suhopolje - Koprivnica 3:0, Grafičar Vodovod - Olimpija 3:1, Slavonija - Bjelovar 1:2, Višnjevac - Čakovec 2:1, Križevci - Virovitica 1:2, Nedelišće - Sloboda 4:0, Mladost (Ž) - Slavija 1:1, Croatia - Šokadija 5:2.