Ostali sportovi

Mladost uvjerljiva

Goran Tomičić • petak, 02.05.2008.

U prvoj finalnoj utakmici Prve hrvatske ženske stolnoteniske lige Mladost Iskon je u svojoj dvorani uvjerljivo svladala dugoreški Aquaestil i povela 1:0...

U prvom dvoboju susrele su se Tamara Boroš i Mirela Đurak, a Boroš je neočekivano lako stigla do 2:0 u setovima. No, Đurak se probudila u trećem setu, ali nije imala sreće i Boroš je s 15:13 donijela prvi bod domaćoj ekipi.

Slijedio je dramatičan susret Kineskinja Bai Yang i Han Xue-Vukelja u kojem je Dugorešanka uspjela povesti, ali drugi set je izgubila 11:2. Izgledalo je da će Bai Yang lako do pobjede, no Han je u nastavku odigrala iznimno dobro, ali oba seta je izgubila minimalnom razlikom.

Bakula je bila sigurna protiv Malobabić i Mladost je povisila na 3:0 iako je gostujuća igračica pružila dobar otpor u sva tri seta. Boroš i Bai Yang su rutinski pobijedile Han Xue-Vukelja i Malobabić u igri parova za konačnih 4:0.

Druga utakmica igra se 3. svibnja u Dugoj Resi.