Ostali sportovi

Pivovara pobijedila prvaka

Goran Tomičić • nedjelja, 04.05.2008.

U posljednjem prvenstvenom kolu sastali su se hrvatski predstavnici u Interligi, a Pivovara je uspjela pobijediti Rijeku. Vukovarke su pobjedom protiv Kaštele uzele četvrto mjesto...

Novi prvoligaš: Osijek

Riječanke su u Osijeku uvjerljivo osvojile prvi set, ali se situacija preokrenula u nastavku dvoboja. Pivovara je odličnom igrom u drugom setu stigla do izjednačenja. Treći set je bio dramatičan do 21:21, ali domaće su u završnici iskoristile svoje prilike. Posljednji set je bio potvrda pobjede Pivovare.

OTP Banka Pula je sezonu završila domaćom pobjedom protiv zagrebačke Mladosti. Puljanke su sigurnom igrom stigle do 2:0 u setovima, ali Mladost je iznenadila agresijom u trećem setu, koji su Zagrepčanke dobile čak 25:10. Četvrti set je bio dramatična izmjena poena, koja je ipak otišla na stranu gostiju. Bankarke su u petom setu ipak pokazale da su bolja momčad.

Vukovar je svladao Kaštelu i potvrdio plasman u Challange kup. Prvi set je bio zanimljiv do posljednjeg poena, ali domaće su ipak iskoristile svoju priliku. U drugom setu se raspala igra Kaštelanki, a u posljednjoj dionici je Vukovar kontrolirao igru i upisao očekivane bodove.

Slika 1 od 1.

U Dugoj Resi je mladost bez ozlijeđenih Lukačić i Pavletić pružila dobar otpor Zagrebu. Gošće su ipak bile bolje i u završnici su uzele prva dva seta, a Mladost u posljednjem setu nije mogla ugroziti pobjedu Zagrepčanki. Azena je rutinski slavila u Vinkovcima, a domaće su otpor pružile samo u drugom setu. Šibenik i Grobničan su svoju utakmicu odigrali ranije, a Kostrenjanke nisu imale nikakvih problema.