Kiel na korak do naslova

Petar Plevnik • nedjelja, 04.05.2008.

Rukometaši europskog prvaka Kiela obavili su velik dio posla na putu ka obrani naslova najbolje europske momčadi. U prvom finalnom susretu Lige prvaka sastav Zvonimira Serdarušića s 29:27 slavio je u Ciudadu...

Iako je još rano za konačne ocjene, ako je suditi prema prvom finalnom susretu, ali i prema svemu prikazanom u dosadašnjem dijelu sezone, moralo bi se dogoditi malo čudo da Kiel u uzvratu pred više od 10 000 svojih navijača ispusti stečenih dva razlike iz Španjolske.

Gosti iz Njemačke su bolje ušli u susret, što je i potvrdilo rano vodstvo od dva pogotke razlike, da bi nedugo zatim uslijedio i prvi veći udarac za momčad Noke Serdarušića, nakon što je zbog ozljede nosa igru moralo napustiti lijevo krilo Klein, umjesto kojeg je u igri do kraja susreta bio Lundström.

Vodstvo Kiela trajalo je do 15. minute kada Stefansson iz sedmerca po prvi put dovodi Ciudad u vodstvo (9:8), da bi nedugo zatim domaćini po prvi put na susretu imali i dva pogotka prednosti. Mini serija španjolskog sastava nije previše omela Zebre, koje do odmora preuzimaju vodstvo, s kojim su i otišle na odmor (13:14).

Početak nastavka počeo je igrom gol za gol, sve dok zbog udarca u lice iz igre nije morao Karabatić, da bi potom na dvije minute u devetoj minuti nastavka bio isključen Lundström, što koriste domaćini te uz obrane Šterbika i pogodak Stefanssona iz sedmerca ponovno odlaze na dva razlike (22:20).

Povratkom Karabatića u igru Kiel je ponovno dobio ideju u napadu, dok je Ciudad zbog ozljede ostao najprije ostao bez Rutenke, a nedugo zatim i Davida. Uz potpuno bezidejnost domaćina u napadu, Šterbik je stao s obranama, dok se s druge strane razbranio Omeyer pa je Kiel četiri minute prije kraja pogotkom Ahlma po prvi put stigao na tri pogotka razlike (26:29).

Iako su posljednje dvije minute igrali bez isključenog Pajovića, Španjolci su preko Kalmanna smanjili na 27:29, da bi u posljednjem napadu imali prigodu preko Kalmanna smanjiti na 28:29, no Omeyer brani zicer Šveđaninu i ostavlja Zebrama ugodnih dva razlike pred uzvrat za tjedan dana u Kielu.

Omeyer je susret završio s 12 obrana, od čega četiri sedmerca, dok je uvjerljivo prve ime Kiela bio Nikola Karabatić s devet pogodaka. Kod Ciudad Reala 18 obrana Šterbika, dok je Stefansson sa šest pogodaka bio najbolji strijelac. Naš Petar Metličić susret je završio bez postignutog pogotka.