Liga prvaka, nokaut faza, četvrtfinale - uzvrati, 02.05.2024, 18:45 h
Kiel 31:21 Montpellier
Montpellier

Nevjerojatan preokret Duvnjakovog Kiela protiv Načinovićevog Montpelliera

Petar Jenjić • četvrtak, 02.05.2024.

Rukometaši Kiela slavili su u uzvratu protiv Montpelliera s deset razlike i nadoknadili zaostatak iz prve utakmice. Time su izborili polufinale Lige prvaka...

Francuski Montpellier na domaćem je terenu dobio Kiel rezultatom 39:30 u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka. Očekivala se pobjeda njemačke ekipe u drugoj, ali ne i da će uspjeti nadoknaditi ovaj zaostatak.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Međutim, četverostruki prvak Europe uspio je napraviti čudo, slaviti s 31:21 i plasirati se na svoj novi Final Four.

Prvo ime Kiela bio je Eric Johannson s osam golova, dok je Mykola Bilyk dodao sedam pogodaka. Domagoj Duvnjak ostao je bez gola uz jedan upućen šut, a Mrkva je obranio 12 lopti.

Veron Načinović zabio je jedan gol za goste koje je predvodio Lucas Pellas sa šest pogodaka.

Montpellier je dobro krenuo u susret, ali nakon vodstva 5:4 stalno je bio u zaostatku. Njemačka momčad na poluvrijeme je otišla s pet pogodaka viška, bilo je 17:12.

Održavali su gosti taj zaostatak tijekom većeg dijela prvog poluvremena, ali od 27:21 uslijedila je serija od četiri gola domaćina za 31:21.

Tomaš Mrkva zaključao je svoja vrata, a domaćin imao napad minutu prije kraja za 11 razlike. Međutim, zbog greške u koracima Montpellieru je ostalo 30-ak sekundi, Monte Dos Santos je pucao, Mrkva uhvatio loptu i to je bilo to.