Bitka za prvaka se nastavlja

Ivana Jurica • ponedjeljak, 05.05.2008.

I 29. kolo na terenima trećeligaškog juga nije donijelo velike promjene na vrhu tablice. Vodeći trojac zabilježio je pobjede, pa se borba za vrh i plasman u Drugu ligu nastavlja. U derbiju začelja Uskok je s 1:0 bio golji od kaštelanskog GOŠK-a čime mu je odmakao na pet bodova prednosti...

Sinjski Junak s minimalnih 1:0 bio je bolji od Neretvanca, a do tri boda došao je tek u 89. minuti. Domaćini su u 70. minuti propustili realizirati i najstrožu kaznu, jer udarac Bašića obranio je gostujući vratar Tunjić. Ipak, minutu prije kraja utakmice Dedić-Lokma je s desetak metara ipak svladao gostujućeg vratara donijevši svojoj momčadi i 17. trijumf ove sezone.

Sva tri boda iz Biograda odnosi makarski Zmaj (2:3). Gosti su do vodstva došli preko Volarevića u 35. minuti utakmice. Dvije minute poslije Lešina je povisio prednost svoje momčadi. Adriano je u 79. minuti i treći put zatresao mrežu Juričina. Do kraja utakmice domaćini su uspjeli tek ublažiti poraz pogocima Brajkovića u 80. i Jureška u 89. minuti.

Unešićani su svoj rekord bez primljenog gola na Borovištu produžili i nakon utakmice s Neretvom (3:0). Momčad Stipe Balajića do početne je prednosti doveo Ante Maleš već u sedmoj minuti utakmice. Čveljo je u 30. povisio na 2:0, da bi Milić u 89. minuti s bijele točke i treću loptu poslao u mrežu gostiju.

U Kaštel Sućurcu remi domaćeg Jadrana i Dugopolja (1:1). Gosti su do prednosti došli u 68. minuti golom B. Balića. Pet minuta kasnije domaćin je preko Jure Delića izjednačio rezultat. Odmah potom Alfirević je postigao vodeći gol za domaćine, ali ga je sudac Elez, na intervenciju pomoćnika, poništio zbog navodnog zaleđa. Izazvalo je to buru nezadovoljstva Kaštelana, a uzavrele strasti navodno su rezultirale i trećim poluvremenom.

Drugi remi u ovom kolu odigran je u Pločama, gdje je domaći Jadran odigrao 0:0 s Velebitom. Pločani su, prvenstveno u drugom poluvremenu, pokušavali ozbiljnije ugroziti gostujućeg vratara Gluića, ali nije bilo dovoljno koncentracije u samoj završnici.

Pobjedu od 3:0 upisao je i Val protiv stobrečkog Primorca. U prvom su poluvremenu mreže mirovale, ali u nastavku domaćini su ipak tri lopte pospremili iza leđa Čovića. Komar je u 48. minuti domaćine doveo u vodstvo. Škorput je u 68. udvostručio vodstvo svoje momčadi. Isti je igrač postavio konačan rezultat svojim drugim pogotkom u 81. minuti.

Hrvace su uspješno prošle i Omiš (1:3), te su i dalje na samom vrhu ljestvice. Kunac je u 32. minuti Hrvace doveo u vodstvo. Raspoloženi Surać u 65. je minuti i drugu loptu poslao u mrežu domaćeg čuvara mreže Vukovića. Bilić je šest minuta prije kraja smanjio na 1:2, a u 86. Božinović je još jednom pogodio mrežu Omišana samo potvrdivši novu pobjedu svoje momčadi.

U derbiju začelja Uskok je na domaćem terenu stigao do važne pobjede nad posljednjim kaštelanskim GOŠK-om. Već u prvom poluvremenu domaćini su propustili realizirati nekoliko vrlo izglednih prilika. Ipak, do pobjede su došli zahvaljujući pogotku Joška Gorete u 81. minuti utakmice.

U lokalnom derbiju Konavljanin je s 3:1 bio bolji od dubrovačkog GOŠK-a. Domaćini su u vodstvo došli pogotkom Radičevića s bijele točke u 26. minuti. Pet minuta prije odlaska na odmor Marić je povisio na 2:0. Isti je igrač pogodio i u 63. za vodstvo od 3:0. Gosti su do kraja utakmice smanjili preko Fajfera u 79. minuti, a pogodili su i dvije vratnice.

III. HNL – jug, 29. kolo:
Junak - Neretvanac 1:0, Primorac (B) - Zmaj 2:3, Zagora - Neretva 3:0, Jadran (KS) - Dugopolje 1:1, Jadran LP - Velebit 0:0, Val - Primorac 1929 3:0, Omiš - Hrvace 1:3, Uskok - GOŠK AC 1:0, Konavljanin - GOŠK (D) 3:1.