Suhopolje ponovno u igri

Petar Plevnik • ponedjeljak, 05.05.2008.

30. kolo Treće HNL Istok nije donijelo promjene na vrhu poretka. Iako je vodeći Grafičar Vodovod poražen u Bjelovaru, drugoplasirana Virovitica protiv gostiju iz Županje uspjela je doći do tek boda. Posrtaje dva vodeća sastava najbolje je iskoristilo trećeplasirano Suhopolje, koje je pobjedom u Starim Mikanovcima oživilo nade za plasman u drugoligaško društvo...

Lider iz Osijeka gostovao je u Bjelovaru i upisao osmi ovosezonski poraz. Iako su gosti iz Osijeka stigli u vodstvo u 62. minuti preko Ćavara, Bjelovar najprije preko Ljubića s bijele točke u 75. minuti izjednačuje, da bi vrijedna tri boda domaćinima donio Golubić četiri minuta prije kraja susreta.

Poraz Grafičara nije uspjela iskoristiti Virotivica, koja je na svom terenu odigrala tek 1:1 protiv Graničara. Domaćini na kraju mogu biti sretni osvojenim bodom, budući da su gosti iz Županje zahvaljujući pogtku Durana iz 58. minute bili u vodstvu bili sve do četvrte minute sudačke nadoknade, kada Belobrk donosi domaćinima bod.

Najviše koristi od ovakvog ishoda susreta u Bjelovaru i Virovitica imalo je Suhopolje, koje se s tri boda vratilo iz Starih Mikanovaca. Suhopoljci su u vodstvo stigli već u šestoj minuti zahvaljujući pogotku Tomislava Pavličića, da bi izjednačenje Šokadiji u 70. minuti pogotkom s bijele točke donio Ljubas. Na isti način, pogotkom iz 11-erca, gosti preko Tomislava Pavličića šest minuta prije kraja dolaze do pobjede.

Očekivanu pobjedu upisala je Olimpija, koja je u osječkom Donjem gradu s 3:1 svladala Mladost iz Ždralova. Domaćini su poveli preko Ivana Miličevića u 20. minuti, 13 minuta kasnije u strijelce se upisao Jugović, da bi uvjerljivih 3:0 u 42. minuti postavio Pavošević. Efikasnih prvih 45 minuta utješnim pogotkom za konačnih 3:1 postavio je Mate Sučić na isteku prvog dijela.

Identičnim rezultatom završen je susret u Pleternici, gdje je domaća Slavija svladala Nedelišće. Kahanek je u 19. minuti doveo Slaviju u vodstvo, a Budimir je u 36. udvostručio prednost domaćina. Samo minutu kasnije nadu gostima vraća Tretinjak, da bi sve dvojbe oko pobjednika osam minuta prije kraja susreta pogotkom za 3:1 riješio Renka.

Najuvjerljiviju pobjedu kola upisao je Čakovec, koji je s 5:1 svladao Slavoniju. Baksa je već u četvrtoj minuti načeo mrežu gostiju iz Požege, da bi Grabant u 34. udvostručio prednost domaćina. Nadu gostima minutu prije odlaska na odmor vraća Berdi, no već u prvoj minuti nastavka Horvat zabija za 3:1, da bi do kraja susreta mrežu gostiju još pogađali Begović u 84. i Baksa u 87. minuti za uvjerljivih 5:1.

Uvjerljiva je bila i cernička Mladost, koja je s 5:2 svladala goste iz Višnjevca. Već u drugoj minuti Barišić je doveo domaćine u vodstvo, da bi Ižaković u 17. minuti izjednačio za goste. Prednost domaćina u 38. minuti vraća Papak, da bi isti igrač pogocima u 56. i 64. minuti hat-trickom povisio na 4:1. Do kraja susreta u strijelce su se upisali Lazar za goste te Vlaović za goste.

Uz Suhopolje, jedinu gostujuću pobjedu upisala je đakovačka Croatia, koja se punim plijenom vratila iz Varaždina. Đakovčani su u vodstvo stigli pogotkom Uzelca iz 11-erca u 10. minuti, da bi izjednačenje Slobodi minutu prije odlaska na odmor donio Mikić. Radost domaćina trajala je nepunu minutu, budući da Tančik u 45. minuti postavio konačnih 1:2.

Zanimljivo je bilo u derbiju koprivničko-križevačke županije, u kojem su u Koprivnici s 2:1 slavili domaćini. Iako su gosti iz Križevaca u 58. minuti pogotkom Plantića iz 11-erca stigli u vodstvo, Koprivnica u posljednjim minutama stiže do preokreta. Najprije je Jagić u 88. minuti izjednačio rezultat, da bi pobjedu domaćinu u 90. minuti zaključio Sabolić.

Treća HNL Istok, 30. kolo, rezultati:
Čakovec - Slavonija 5:1, Koprivnica - Križevci 2:1, Olimpija - Mladost (Ž) 3:1, Slavija - Nedelišće 3:1, Virovitica - Graničar 1:1, Sloboda - Croatia 1:2, Bjelovar - Grafičar Vodovod 2:1, Mladost (C) - Višnjevac 5:2, Šokadija - Suhopolje 1:2.