Jolly JBS Šibenik-Gospić CO: Meč lopta Šibenčankama

Ivana Jurica • srijeda, 07.05.2008.

Nakon nedjeljnog poraza u Gospiću, Šibenčanke su na domaćem terenu ponovile pobijedile i stigle do vodstva od 2:1 u finalnoj seriji Prvenstva Hrvatske. Vodile su Jolliete tijekom cijele utakmice, u jednom trenutku i sa 36 koševa prednosti, no, Gospićanke su u zadnjoj dionici uspjele malo ublažiti poraz na konačnih 77:52...

Vodstvom od 8:2 domaće su košarkašice otvorile utakmicu. Raspoložena za igru bila je Terglav-Tratsiak koja je samo u prvih deset minuta postigla 11 koševa. Brazilka Adriana pogodila je tricu za 12:8, nakon čega se Jolly ponovno malo odvojio. S dvije trice u posljednjoj minuti (Jelavić, Jurić) igračice Stipe Bralića na prvi su predah otišle s plus devet (23:14).

U 13. minuti prednost je već narasla do +15 (29:14). Nakon toga igralo se uglavnom koš za koš, sve do posljednje dvije minute u kojima su Gospićanke napravile seriju od 6:0 (Tabak, Mandir) i na odmor otišle s -11 (41:30).

Treća je četvrtina bila preslik druge četvrtine iz prve finalne utakmice, a čak je i rezultat bio identičan (28:5). Serijom trica (Guneva i Jurčević po dvije, Jelavić i Dickson po jednu) prednost Jollieta samo je rasla. Suci su Gospićankama dosudili i dvije tehničke, što je u 26. minuti rezultiralo i prednošću od 30 koševa razlike (64:34).

U posljednjih deset minuta ušlo se rezultatom 69:35. Gostujući trener Zoran Oštrić pomirio se s porazom pa je u igru uvelo ostatak igračica s klupe. Sastav je promiješao i Bralić. U takvom odnosu snaga bolje su se snašle gošće koje su bile bolje, te su uspjele smanjiti razliku na konačnih 77:52.

Do pobjede Šibenčanke je vodila Natalia Terglav-Tratsiak sa 20 koševa. Dvoznamenkasta su bile i Jelavić s 12 (i osam asistencija), te Guneva i Jurić sa po deset koševa. U redovima Gospića tri su igračice postigle po deset koševa. To su Englert, Tabak i Mazić.

Četvrta, a možda i odlučujuća utakmica, na rasporedu je ovog vikenda u Gospiću.