Perasović spasio Estudiantes

Branimir Korać • subota, 10.05.2008.

Odigrano je posljednje kolo španjolskog prvenstva, poznati su sudionici doigravanja, ali i momčadi koje ispadaju. Uz već otpisani Leon ACB ligu napušta i Valladolid...

Velimir Perasović Estudiantesov je spasitelj. Naš trener preuzeo je Studente u praktički bezizlaznoj situaciji, ali na kraju ih je s tri pobjede u zadnja tri kola izvukao i spasio od ispadanja. U posljednjem kolu za ostanak u ligi trebala im je pobjeda protiv već otpisanog Leona u gostima i ostvarili su ju s uvjerljivih 96:71. Sergio Sanchez s 20 poena i deset asistencija predvodio je Estudiantes, a kod domaćina 14 poena ubacio je Germaine Jackson. Bruno Šundov za za 16 minuta ubacio je devet poena.

Unicaja je u nebitnoj utakmici poražena na svom parketu od Manrese 90:86. Davor Kus dobio je 28 minuta i iskoristio ih za 20 poena od čega čak šest trica. Carlos Jimenez uhvatio je 11 skokova, a kod gostiju Josh Asselin bio je prvo ime s 27 poena.

Pamesa je sačuvala petu poziciju pobjedom protiv Joventuta 85:76. Joventutu ova utakmica nije imala veliki značaj i motiviranija Pamesa lako je slavila na krilima Rubena Douglasa koji je ubacio 25 poena. Stanko Barać igrao je četiri minute i ostao bez učinka. Kod Joventuta Nijemac Jagla bio je najbolji sa 16 poena.

Gironi niti pobjeda protiv Fuenlabrade nije pomogla da dohvatio koju poziciju više od sedmog mjesta. Marc Gasol s 14 poena i 14 skokova ostvario je double-double kod domaćina, a goste je predvodio Jorge Garcia s 12 poena. Marko Tomas za 24 minute ubacio je četiri poena uz četiri skoka i dvije asistencije.

Odlični su bili naši centri u dvoboju Bilbaoa i Barcelone. Marko Banić kod Bilbaoa ubacio je 15 poena uz šest skokova, a kod gostiju Mario Kasun ostvario je također 15 poena, ali skok manje. Odličan je bio i hrvatski dvojac u Menorci, Mario Stojić i Marino Baždarić. Stojić je s 27 poena bio prvo ime susreta, a Baždarić je dodao 20 poena i osam skokova, no to nije bilo dovoljno za pobjedu obzirom da je Gran Canarija slavila 105:103 u produžetku.

Španjolsko prvenstvo, 34. kolo:
Unicaja - Manresa 86:90, Pamesa - Joventut 85:76, Girona - Fuenlabrada 85:69, Leon - Estudiantes 71:96, Iurbentia Bilbao - Barcelona 90:84, Polaris Murcia - Valladolid 95:89, ViveMenorca - Gran Canaria 103:105 (produžetak), Real - Cajasol 89:81, Granada - Tau Ceramica 89:87.