2. Hrvatska nogometna liga, 30. kolo, 11.05.2008, 17:00 h
Hrvatski dragovoljac 0:1 Sesvete
Sesvete

Čižmek Croatiji donio prvu ligu

Ivana Strahija, Mihaela Bradovski • nedjelja, 11.05.2008.

Šokantan je bio završetak odlučujućeg susreta posljednjeg kola 2. HNL. Hrvatski dragovoljac do pet minuta prije kraja imao je igrača više i rezultat koji im je osiguravao prvoligašku promociju, no onda je Čižmek pogotkom donio veliko slavlje Sesvećanima...

Slika 1 od 1.

Susret na sve ili ništa, barem ako se pita Zlatka Kranjčara, započeo je iznimno agresivno. Premda je teret rezultata bio na leđima gostujućeg sastava, domaćini su bili mnogo nervozniji, pa Croatia započinje bolje, i stvara prilike preko Petrovića.

Slika 2 od 2.

Upravo je on u 18. minuti imao veliku priliku, kad s više od 30 metara topovski ispucava prema golu Hrvatskog dragovoljca i iznenađuje Vidakovića, no rezultat domaćinima čuva greda.

Slika 3 od 3.

S druge strane terena prvu pravu šansu momčad u crnom stvara tek u 32. minuti, ali Antolić promašuje cijeli gol. Igrom doduše ne oduševljava ni jedna ekipa, a prepuno gledalište nije moglo uživati ni u lijepim akcijama, jer se igra uglavnom između dva kaznena prostora, uz pregršt opasnih startova i žutih kartona.

Slika 5 od 5.

Do kraja poluvremena još jedna šansa domaćih, ovog je puta realizirati propušta Tadić.

Slika 6 od 6.

Drugi dio susreta donosi mnogo bolju igru, a posebno je to vidljivo u redovima ekipe Vjekoslava Lokice. U 48. minuti Tadić opet pokušava, oslobađa se Pilipovića i puca prema Croatijinom golu, no vratar Šimić već u padu blokira loptu.

Slika 7 od 7.

Kao da su se oslobodili, Dragovoljci u istom tonu nastavljaju utakmicu. Križanović prijeti iz slobodnjaka, priliku "za dlaku" opet propušta Tadić, dok Zlatar trese vratnicu.

Slika 8 od 8.

Potom Croatia, koja je do tog trenutka imala tek pokoji pokušaj, ostaje "kraća" za igrača, jer je drugi žuti karton dobio Mamić. I već kad su se Dragovoljci ponadali da je to to, da ulaze direktno u I HNL, sve je iznenadio Čižmek, koji koristi nepažnju domaće obrane i poentira za finalnih 1:0 u 84. minuti.

Slika 9 od 9.

Premda bi remi bio najrealniji ishod utakmice, Croatia je znala čekati, i strpljivošću realizirati jednu, ali vrijednu priliku. Upravo ih taj pogodak vodi u viši rang natjecanja, a Čižmekovo će ime ostati ispisano u analima ovog zagrebačkog kluba.

Slika 4 od 4.

Hrvatskom dragovoljcu ostaje još jedna prilika za plasman u viši rang, jer dodatne kvalifikacije igraju s pretposljednjom ekipom I HNL, zaprešićkim Interom. Utakmice su na rasporedu su 17. i 21. svibnja, dok će se domaćinstva ždrijebom odlučiti u ponedjeljak.