Karlovac sačuvao prednost

Goran Tomičić • petak, 16.05.2008.

U 32. kolu Treće HNL Zapad Karlovac je na domaćem terenu rutinski svladao Rudar i sačuvao bod prednosti ispred Lokomotive, koja je bila bolja od Poleta...

Rudar je u Karlovcu čuvao čistu mrežu do 23. minute, a onda je Prpić najbolje reagirao nakon kornera i Karlovac je poveo. Pet minuta kasnije je Rac iskoristio nepažnju obrane Rudara i odlučio utakmicu nakon dvostrukog proigravanja s Prpićem. Štefančić je u 74. minuti ubacio za Zvonka Pamića, koji je pogodio za konačnih 3:0.

Većih problema na domaćem terenu nije imala ni Lokomotiva i novi drugoligaš će biti odlučen u posljednja dva kola. Mesić je u 12. minuti donio prednost domaćinu, a najbolji strijelac lige je u 65. minuti iskoristio asistenciju Badelja za svoj drugi pogodak. Dvije minute prije kraja se i Badelj upisao u strijelce.

Draga se uvjerljivim porazom u Lučkom približila nižem rangu. Šoljić je u 34. minuti donio prednost iz slobodnog udarca, a utakmicu je u 58. minuti odlučio Palić snažnim udarcem iz blizine. Nakon toga se igra Drage potpuno raspala i Trgovčević je lijepim volejem u 67. minuti povisio na 3:0. U posljednjih dvadesetak minuta je još dva pogotka postigao Domagoj Duspara. Istra je očekivano slavila u Žminju i izborila velika četiri boda prednosti ispred Drage u borbi za ostanak u ligi.

HAŠK i Novalja su podijelili bodove. Gačeša je u 22. minuti iskoristio asistenciju Grivičića i donio prednost domaćinu, a u 53. minuti je Bogović izjednačio lijepim udarcem s vrha kaznenog prostora. orijent je pred svojim navijačima bio bolji od Rudeša. Weitzer je u sedmoj minuti pronašao Lazića, koji je glavom pogodio za prednost domaćina. U 54. minuti je Weitzer upisao novu asistenciju, a Tucaković je iz blizine povisio rezultat. V. Cetina je u 68. minuti okrunio lijepu akciju gostiju i smanjio rezultat.

Radnik je svladao Vrapče, a gosti nisu uspjeli potvrditi treće mjesto. U zanimljivoj utakmici Jadrana i Vrbovca gosti su izborili minimalnu pobjedu, a Nehaj je u gostima uvjerljivo svladao Rovinj.

Treća HNL Zapad, 32. kolo
Karlovac - Rudar 3:0, Lokomotiva - Polet 3:0, Lučko - Draga 5:0, Žminj - Istra 2:5, HAŠK - Novalja 1:1, Orijent - Rudeš 2:1, Radnik - Vrapče 2:1, Jadran - Vrbovec 2:3, Rovinj - Nehaj 0:4.