Vitaić i Zec prva imena Šibenika

Ivana Jurica • petak, 16.05.2008.

Još jedna sezona s puno promjenjivih rezultata, problema i strepnje do samog kraja iza je nogometaša Šibenika koji su sad na odmoru. Ali na odmoru nije vodstvo kluba koje se bavi analizom netom završene sezone, kao i priprema za sljedeću. Sportnet.hr donosi Vam najzanimljivije podatke iz analize ovogodišnje sezone nogometaša sa Šubićevca …

U 33 utakmice nogometaši Šibenika zabilježili su devet pobjeda, po 12 remija (najviše u cijeloj ligi) i poraza, uz gol razliku 34:52. Osvojeno je 39 bodova, odnosno 39,4%. Prosjek postignutih golova iznosi 1,03 po utakmici, a primljenih 1,58 po utakmici. Prosjek postignutih golova ne razlikuje se puno na domaćim i gostujućim utakmicama za razliku od primljenih golova. Kući Šibenik prima 0,88 gola po utakmici, a u gostima 2,24 po utakmici.

34 gola koliko je Šibenik postigao ove sezone pravilno su raspoređena, po 17 u svakom poluvremenu. Najviše golova (osam) Šibenik je postigao u posljednjih 15 minuta utakmice, dok najviše golova prima u samim završnicama poluvremena. Od 30. do 45. minute primio je tako 13 golova, dok je od 61. do 90. primio čak 20.

Slika 1 od 1.

U najviše utakmica (31) nastupio je Ante Kulušić, odigrao je ukupno 2580 minuta. Odlične igre nisu prošle nezapaženo, pa je stigao poziv u mladu reprezentaciju s kojom se trenutno nalazi na turniru u Maleziji. Odmah iza Kulušića po broju odigranih minuta je Frane Vitaić – 2308 minuta (29 utakmica). Slijede Milanović (2296 minuta, 28 utakmica), Zec (2283 minute, 30 utakmica), Roglić (2263 minute, 27 utakmica), Bonacin (2242 minute, 26 utakmica), Raič (2208 minuta, 25 utakmica), …

Najbolje ocijenjeni igrač Šibenika je Vitaić s prosječnom ocjenom 6,22. Visoku ocjenu (6,13) ima i Krešimir Makarin koji je zbog ozljede ovog proljeća odigrao samo četiri utakmice u Modrom dresu. Dobru ocjenu (6,07) ima Roglić, dok iza njega slijede trojica s ocjenom šest (Tabi, Gović - odigrao također samo četiri utakmice zbog ozljede i I. Bulat). Svi ostali imaju niže ocjene, s tim da se primjećuje da su ocjene općenito svima slabije u gostima što je i logično, jer je više bodova osvojeno na domaćem terenu.

Slika 2 od 2.

Titulu najboljeg strijelca dijele Vitaić i Zec, svaki po osam golova. Veznjak Vitaić po četiri je gola postigao u svakom poluvremenu, šest kući, dva u gostima, od čega su tri bila slobodna udarca. Zec, s druge strane, tri je gola postigao u prvom, a pet u drugom poluvremenu, te tri kući, a pet u gostima. Iza njih slijedi Kruno Jambrušić s pet golova, skupina igrača sa po dva gola (Batur, Roglić, Gabriel, Makarin i I. Bulat), te dvojica sa po jednim golom (Lapić, Bonacin).

Što se kaznenih udaraca tiče za Šibenik je dosuđeno šest, a samo tri su realizirana. Zanimljivo je da su sva tri nerealizirana jedanaesterca bila u gostima (Vitaić dva puta, I. Bulat jedan put). Protiv Šibenika dosuđeno je pet jedanaesteraca i svi su realizirani.

U čitavom prvenstvu Šibenčani su ukupno dobili 71 žuti karton ili 2,2 po utakmici (21 igrač). Prednjači s devet žutih kartona i dva crvena Tabi, osam žutih kartona dobio je Raič, sedam Lapić, po šest Milanović, Bonacin i Zec, Kulušić pet, … Najviše kartona (42) dobili su zbog preoštrog starta, 13 zbog nesportskog ponašanja devet zbog prigovora sucu i sedam zbog povlačenja za dres. U pet utakmica igrači Šibenika nisu dobili niti jedan karton.

Najbolji asistent je Vitaić sa šest asistencija, slijedi Zec s četiri, te Roglić i Gabriel sa po tri asistencije.

Trojica vratara ove su se godine mijenjala na golu Šibenika. Najviše nastupa (15) ima Hrvoje Slavica koji je primio 16 golova ili 1,1 po utakmici, a u čak devet utakmica nije primio gol. Zlatko Runje branio je u 13 utakmica primivši pritom 24 gola (1,8 po utakmici). Najmanje (pet utakmica) branio je Ivica Matas koji je u tim utakmicama primio ukupno 12 golova.

Ukupno 31 igrač nastupio je za Šibenik ove sezone. Prosjek godina je 24,9. Najstariji je Ivan Bulat, a najmlađi Arijan Ademi koji je debitirao u Maksimiru.