Real u Malagi izgubio naslov

Branimir Korać • nedjelja, 18.05.2008.

Madridski Real neće obraniti naslov prvaka Španjolske. U četvrtfinalu španjolskog doigravanja poraženi su od Unicaje s 2-0 u seriji...

Šok za Real u četvrtfinalu španjolskog doigravanja. Očekivali su prolazak protiv ćudljive Unicaje, ali u dva susreta su poraženi i oprostili se od borbe za naslov. Nakon visokog poraza u Madridu, sinoć su poraženi u Malagi s tijesnih 88:86. 2.6 sekunde prije kraja susreta Berni Rodriguez doveo je Unicaju do 88:86 i pogodio za pobjedu. Šok po prvog favorita za naslov prvaka tim je veći ako se zna da je ovo prvi put da prvoplasirana momčad ispada od osmoplasirane u četvrtfinalu.

Rodriguez i Cabezas s po 22 poena te Ndong s 18 poena i osam skokova bili su najbolji kod Unicaje u čijim je redovima Davor Kus za 11 minuta ubacio tri poena (1/5) uz dva skoka. Realu nije pomoglo 28 poena Bullocka i 13 poena Lopeza čijom su tricom u završnici susreta imali i vodstvo.

Do izjednačenja u seriji stigla je Girona koja je u drugom susretu svladala Joventut 91:83. Briljantnu utakmicu odigrao je Marc Gasol koji je uništio goste s 25 poena, deset skokova i osam asistencija, a San Emeterio dodao je 15 poena. Kod gostiju 22 poena ubacio je Mallet, a po 13 su dodali Barton i Moiso.

Treća utakmica odlučit će o polufinalisti i u dvoboju Pamese i Tau Ceramice. U drugoj utakmici Pamesa je bila bolja 100:95 i odluka će pasti u Vitoriji. Shammond Williams s 29 poena i devet asistencija bio je nezaustavljiv, a odličan je bio i Ruben Douglas s 25 poena. Stanko Barać igrao je šest minuta i ubacio dva poena (1/2). Kod gostiju zbog ozljede je izostao Zoran Planinić, a istaknuli su se Tiago Splitter s 23 poena i 13 skokova te Pablo Prigioni s 18 poena.

U polufinale se plasirala Barcelona koja je i u drugom susretu bila bolja od Iurbentije. U ovom dvoboju Barcelona je u gostima slavila 92:83 predvođena raspoloženim Alexom Ackerom koji je ubacio 31 poen. 14 poena i sedam skokova dodao je Ersan Ilyasova dok je Mario Kasun za 18 minuta ubacio tri poena uz tri skoka. Kod domaćina 18 poena ubacio je Luke Recker, Marko Banić za 34 minute ubacio je 12 poena uz četiri skoka, a Drago Pašalić za 18 minuta dodao je 13 poena i šest skokova.